09 Јуни, 2023
0.0241

ТРАГЕДИЈА КАЈ ВРАЊЕ: Во сообраќајна несреќа загина 25 годишен Македонец, има и повредени

Објавено во: Балкан 20 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила во Врање, животот го загубил македонски државјанин, пренесува „Новости“.

Како што пишуваат медиумите во несреќата животот го загубл 25 годишен Скопјанец.

Од полицијата велат дека се уште не се познати околностите, но потврдено е дека истрагата е во тек.

Еден пациент е згрижен на Итна медицинска помош и во тек е дијагностика.

Иако се уште нема официјална потврда од Министерството за надворешни работи, сепак, како што пишуваат српските медиуми, автомобилот е од Македонија, и во него загинал млад Скопјанец. 

Како што се истакнува, возилото излетало од патот и удрил во насипот.

Дел од патот е затворен, возилата се пренасочуваат на други патни правци.

Во автомобилот имало неколку лица, но само едно починало на лице место, потврдиле извори од истрагата.

Исто така, неофицијално се пишува дека лицата го згрешиле патот кон Македонија и се упатиле кон Златокоп, но потоа се сетиле дека го заборавиле мобилниот телефон во кафеаната во центарот на градот, каде што претходно престојувале и се вратиле назад, по што се случила несреќата.

Фото: Принтскрин/Твитер

Можеби ќе ве интересира

Вјоса Османи: Вучиќ на повеќето состаноци е вистински крал на драмата

Вјоса Османи: Вучиќ на повеќето состаноци е вистински крал на драмата

Дали Курти ќе прифати Заедница на српски општини?

Дали Курти ќе прифати Заедница на српски општини?

Момчиња истепале дете од Кина во српско училиште, тоа донело нож

Момчиња истепале дете од Кина во српско училиште, тоа донело нож

Косово да им попушти на Србите или ќе трпи последици

Косово да им попушти на Србите или ќе трпи последици

НА КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ НАДЕЖ ЗА ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Еве што велат блаканските метеоролози

НА КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ НАДЕЖ ЗА ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Еве што велат блаканските метеоролози

ОТКРИЕНО Е ЗОШТО КОСТА К. ГАЃАЛ ЗАЧУДУВАЧКИ ПРЕЦИЗНО - користел специјално направен пиштол, еве која е додатната опрема

ОТКРИЕНО Е ЗОШТО КОСТА К. ГАЃАЛ ЗАЧУДУВАЧКИ ПРЕЦИЗНО - користел специјално направен пиштол, еве која е додатната опрема

ОД БАЈОНЕТ ДО АМЕРИКАНСКИ „ГЕТЛИНГ“:Србите враќаат ретко оружје во акцијата за разоружување

ОД БАЈОНЕТ ДО АМЕРИКАНСКИ „ГЕТЛИНГ“:Србите враќаат ретко оружје во акцијата за разоружување

КУРТИ ЗА СРЕДБАТА СО ЕСКОБАР И ЛАЈЧАК: Не добив никаков ултиматум

КУРТИ ЗА СРЕДБАТА СО ЕСКОБАР И ЛАЈЧАК: Не добив никаков ултиматум

Во пукање во Сомбор има ранети

Во пукање во Сомбор има ранети