21 Септември, 2021
0.0195

Трагедија: Почина еден од најпознатите македонски манекени

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2021

Почина младиот Филип Алексовски, еден од најдобрите наши манекени, објави Машки магазин.

Тој е роден на 1 Октомври 1993 година во Скопје. За прв пат се појавува на кастинг кај  Моделс Ин, неговата матична куќа во 2008 година, а потоа ги посетува курсевите во 2010 година. Нема официјални причини за смртта.


Алексовски активно работеше како модел кај нас и во Белград. Беше исклучителен професионалец и модел кој поседуваше огромни квалитети како одговорност, прецизност и посветеност. Филип остави голема трага на македонската модна сцена и ќе го паметиме како урбан и прекрасен лик.

Повеќе на Машки магазин овде

Можеби ќе ве интересира

Еве ја прогнозата за следните денови: што најави Славчо Поповски

Еве ја прогнозата за следните денови: што најави Славчо Поповски

ЕДНАШ НЕДЕЛНО ЌЕ СЕ ЛЕТА НА РЕЛАЦИЈА Санкт Петербург – Скопје: Еве ги деталите

ЕДНАШ НЕДЕЛНО ЌЕ СЕ ЛЕТА НА РЕЛАЦИЈА Санкт Петербург – Скопје: Еве ги деталите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Грчките медиуми пишуваат дека бил спречен атентат на Заев, тој не коментира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Грчките медиуми пишуваат дека бил спречен атентат на Заев, тој не коментира

Скопјанец ја оставил вратата отклучена, по што насилници му упаднале и го истепале

Скопјанец ја оставил вратата отклучена, по што насилници му упаднале и го истепале

(ВИДЕО) Во тензична атмосфера започна седницата на Комисијата за политички систем

(ВИДЕО) Во тензична атмосфера започна седницата на Комисијата за политички систем

Заев за пописот: Многу граѓани кои одбиле, на вториот обид се одзвале

Заев за пописот: Многу граѓани кои одбиле, на вториот обид се одзвале

Заев: Објектите помогнаа да не умираат луѓе на паркинзи

Заев: Објектите помогнаа да не умираат луѓе на паркинзи

Мицкоски: Ние одамна го поминавме италијанското, сега се движиме кон авганистанското сценарио

Мицкоски: Ние одамна го поминавме италијанското, сега се движиме кон авганистанското сценарио

Денес најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово

Денес најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово