23 Април, 2018
0.0686

Трамп и платил на порно ѕвезда за да молчи

Објавено во: Свет 13 Јануари, 2018

Нов скандал го потресе американскиот претседател Доналд Трамп откако The Wall Street Journal објави дека порно актерката Стефани Клифорд добила 130.000 долари од неговиот адвокат Мајкл Коен во 2016 една година пред да започнат претседателските избори во САД.

Клифорд таа година разговарала со повеќе американски медиуми да им каже нејзината приказна за секс врската која ја имала со богатиот Доналд Трамп, но објавата никогаш стигнала до јавноста бидејќи според The Wall Street Journal и било платено да молчи. 

Што точно стои во договорот е непознато бидејќи Клифорд е обврзана да не открива детали пред јавноста. Сепак, медиумите ја истражуваа приказната и открија дека Трамп ја запознал Клифорд на неговиот голф терен во 2006 година кога бил тазе венчан со Меланија. 

Адвокатот Коен негира дека бил ангажиран од Трамп за склучување на договор со Стефани Клифорд. 

Белата куќа написот на The Wall Street Journal го оцени како шпекулативен полн со застарени приказни кои не биле веродостојни.

Можеби ќе ве интересира

Вијаграта значително го намалува ризикот од канцерогени заболувања

Вијаграта значително го намалува ризикот од канцерогени заболувања

Јужна Кореја ја сопре пограничната пропаганда против Северна Кореја

Јужна Кореја ја сопре пограничната пропаганда против Северна Кореја

Пронајден нов начин за справување со Алцхајмеровата болест

Пронајден нов начин за справување со Алцхајмеровата болест

Спас за светот: Случајно креиран ензим кој јаде пластичен отпад

Спас за светот: Случајно креиран ензим кој јаде пластичен отпад

Караџиќ денеска поднесува жалба во Хаг

Караџиќ денеска поднесува жалба во Хаг

Фото: Сите се среќни без Трамп, дури и Меланија

Фото: Сите се среќни без Трамп, дури и Меланија

Поранешна порно актерка: „Добив закани по животот од Исламска држава“

Поранешна порно актерка: „Добив закани по животот од Исламска држава“

СВЕТ: Гол напаѓач уби четворица луѓе во ресторан

СВЕТ: Гол напаѓач уби четворица луѓе во ресторан

Првиот посетител на Трамп, Емануел Макрон со симболичен подарок за претседателот на САД

Првиот посетител на Трамп, Емануел Макрон со симболичен подарок за претседателот на САД