19 Февруари, 2019
0.3129
    ALK 8332.7    0.76%     BESK 9001    0%     BUTE 3000    0%     FERS 75000    0.81%     GRNT 810.71    -0.57%     KMB 5419.1    0.7%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.74%     POPK 25    25%     RZIN 123    2.5%     RZLV 100.09    -1.87%     RZUS 98    -9.26%     SBT 2338.64    2.49%     STB 1249.23    1.56%     STBP 926    -9.92%     TEL 310.67    0.22%     TTK 1380    0%

ТРИ ГОЛЕМИ ПРЕДИЗВИЦИ: Римац си ги откри целите

Објавено во: Балкан 05 Декември, 2018

Најголем предизвик за компанијата на автомобили Римац, чиј сопственик е Мате Римац е да премине од мало сериско производство од стотина батерии и делови за автомобили на производство со 10 илјади батерии и други производи кои се испорачуваат на глобалните автомобилски играчи, пишува Пословни.хр. 

Римац вели дека компанијата ќе се развива во две насоки, да испорачува делови на познати компании како Aston Martin, Ferrari, Porsche, Mercedes, а другото е да развива сопствени супер автомобили. 

Тие два бизниси одат заедно, а Римац вели дека за пет години сака да оствари 4 стратешки цели. 

Тој сака да покаже што можат електричните автомобили, но и што тие како компанија можат да направат. 

фото Пословни.хр

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

Словенците плаќаат ако им доведете работник

Словенците плаќаат ако им доведете работник

Неколку часа биле во ладилник на -22 степени во обид да ја поминат границата

Неколку часа биле во ладилник на -22 степени во обид да ја поминат границата

Пратеници од две словенечки партии гласаа против приемот на Македонија во НАТО

Пратеници од две словенечки партии гласаа против приемот на Македонија во НАТО