27 Септември, 2023
0.0278

Тројца Албанци загинаа во престрелка во Атина

Објавено во: Балкан 03 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Бројот на загинатите Албанци по синоќешната престрелка во Атина достигна 3

Грчките медиуми јавуваат дека третиот Албанец инволвиран во инцидентот што ја тероризираше Атина, починал откако бил удрен од возило на местото на настанот, но лекарите потврдиле дека жртвата имала и прострелни рани при судирот што се случил вечерта во саботата во една од квартовите на грчката престолнина.

Соседните медиуми велат дека станува збор за вооружена пресметка меѓу две албански семејства поврзана со нарушување на зделки со дрога.

Претходно беше пријавено за убиство на уште две лица, двајцата албански државјани, од кои едното беше егзекутирано од полицијата откако отвори оган при што беа повредени 2 полицајци.

Меѓусебната престрелка започнала на јавно место каде што имало голем број минувачи. Вториот убиен бил пронајден од полицијата во кафе-бар каде што сакал да се сокрие, откако бегал со возило.

Министерот за внатрешни работи Такис теодоракис им се заблагодари на ранетите полицајци со соопштение дека „ќе имало многу жртви доколку не покажеле храброст“.

Можеби ќе ве интересира

„СРБИТЕ ВО БАЊСКА КОПИРАА АКЦИЈА НА ПУТИН ВО ДОНБАС ОД 2014“: Косовскиот министер со сериозни обвинувања, еве за што станува збор

„СРБИТЕ ВО БАЊСКА КОПИРАА АКЦИЈА НА ПУТИН ВО ДОНБАС ОД 2014“: Косовскиот министер со сериозни обвинувања, еве за што станува збор

Во селото Бањска се уапсени уште двајца Срби

Во селото Бањска се уапсени уште двајца Срби

Во автомобил запленет во северно Косово имало и руски документи

Во автомобил запленет во северно Косово имало и руски документи

Рама за нападот во Косово: Белград со оваа одлука, која нема никаква врска со 21 век, го разгорува пламенот на вооружен конфликт

Рама за нападот во Косово: Белград со оваа одлука, која нема никаква врска со 21 век, го разгорува пламенот на вооружен конфликт

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО ОД СПАСУВАЊЕ НА ЈАДРАНСКО МОРЕ: Се насука чамец полн со туристи, високите бранови направија хаос (ВИДЕО)

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО ОД СПАСУВАЊЕ НА ЈАДРАНСКО МОРЕ: Се насука чамец полн со туристи, високите бранови направија хаос (ВИДЕО)

ЕВЕ КАКО КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ БРКАШЕ НАПАЃАЧИТЕ: Во медиумите осамна видео од потерата

ЕВЕ КАКО КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ БРКАШЕ НАПАЃАЧИТЕ: Во медиумите осамна видео од потерата

ПРОДАЖБАТА НА НЕДВИЖНИНИ ОПАЃА: Цените упорно растат, а секој четврти имот го купува странец, пресврт во Загреб, еве ги деталите

ПРОДАЖБАТА НА НЕДВИЖНИНИ ОПАЃА: Цените упорно растат, а секој четврти имот го купува странец, пресврт во Загреб, еве ги деталите

„ПОРШЕ“ ДОАЃА НА БАЛКАНОТ: Еве во која земја ќе отворат фабрика

„ПОРШЕ“ ДОАЃА НА БАЛКАНОТ: Еве во која земја ќе отворат фабрика

„ПУТИН СО ПОМОШ НА ВУЧИЌ, ПРЕКУ КОСОВО, МОЖЕ ДА ГО ВТУРНЕ БАЛКАНОТ ВО ВОЈНА“: Шокантно тврдење на „Ди Велт“

„ПУТИН СО ПОМОШ НА ВУЧИЌ, ПРЕКУ КОСОВО, МОЖЕ ДА ГО ВТУРНЕ БАЛКАНОТ ВО ВОЈНА“: Шокантно тврдење на „Ди Велт“