21 Септември, 2021
0.0224

Тројца загинати во Хрватска, автобус излетал кај Славонски Брод

Објавено во: Македонија 25 Јули, 2021

Тешка сообраќајка се случи на автобус во Хрватска, при што има тројца загинати, а повеќемина се повредени. 

Три лица загинаа во тешката сообраќајна несреќа која утрово се случила откако автобус со македонски регистарски таблички излетал од патот кај Славонски брод. Во несреќата се повредени десетина лица, јави Дневник.хр.

Несреќата се случила утрово во 6,20 часот во близина на наплатната рампа кај Славонски Брод. Во тек е увидот на полицијата по што ќе се знае причината за оваа тешка сообраќајка.

Деновиве и во Србија имаше сообраќајка во која беа повредени  лица со македонско потекло. 

Можеби ќе ве интересира

Еве ја прогнозата за следните денови: што најави Славчо Поповски

Еве ја прогнозата за следните денови: што најави Славчо Поповски

ЕДНАШ НЕДЕЛНО ЌЕ СЕ ЛЕТА НА РЕЛАЦИЈА Санкт Петербург – Скопје: Еве ги деталите

ЕДНАШ НЕДЕЛНО ЌЕ СЕ ЛЕТА НА РЕЛАЦИЈА Санкт Петербург – Скопје: Еве ги деталите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Грчките медиуми пишуваат дека бил спречен атентат на Заев, тој не коментира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Грчките медиуми пишуваат дека бил спречен атентат на Заев, тој не коментира

Скопјанец ја оставил вратата отклучена, по што насилници му упаднале и го истепале

Скопјанец ја оставил вратата отклучена, по што насилници му упаднале и го истепале

(ВИДЕО) Во тензична атмосфера започна седницата на Комисијата за политички систем

(ВИДЕО) Во тензична атмосфера започна седницата на Комисијата за политички систем

Заев за пописот: Многу граѓани кои одбиле, на вториот обид се одзвале

Заев за пописот: Многу граѓани кои одбиле, на вториот обид се одзвале

Заев: Објектите помогнаа да не умираат луѓе на паркинзи

Заев: Објектите помогнаа да не умираат луѓе на паркинзи

Мицкоски: Ние одамна го поминавме италијанското, сега се движиме кон авганистанското сценарио

Мицкоски: Ние одамна го поминавме италијанското, сега се движиме кон авганистанското сценарио

Денес најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово

Денес најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово