17 Јануари, 2021
0.0196

ТУРЦИТЕ НЕМААТ МИР: Денеска нов земјотрес

Објавено во: Балкан 26 Јуни, 2020

Нов земјотрес денеска ја погоди Турција по вчерашниот. 

Потресот со јачина од 5,5 степени, го погоди северот на Турција. 

Епицентарот бил во градот Саруханли, во провинцијата Маниса, на длабочина од девет километри. 

Информативниот канал Хабер Турк објави дека земјотресот е почувствуван и во областите во близина на Измир, Ајдин и Мугла.

Градоначалникот Бесим Дутлулу изјави за каналот Хабер Турк дека граѓаните ги напуштиле своите домови во паника, но дека, колку што се информирани, никој не е повреден.

Земјотрес од 5,4 степени вчера ја погоди источната провинција Ван, на границата со Иран, при што беа повредени пет лица, а беа уништени и многу домови. 

Луѓето се повредиле додека бегале. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Далмација побеле од снегот

(ВИДЕО) Далмација побеле од снегот

Мика Алексиќ имал посебна шифра за оние девојки кои сексуално ги искористувал: Сексуалниот предатор ги терал да носат што пократки сукњи

Мика Алексиќ имал посебна шифра за оние девојки кои сексуално ги искористувал: Сексуалниот предатор ги терал да носат што пократки сукњи

Радуловиќ за хорорт кој го живеела во престижното училиште за глума: Мика Алексиќ ме силуваше во просторија покрај онаа каде што беа другите студенти

Радуловиќ за хорорт кој го живеела во престижното училиште за глума: Мика Алексиќ ме силуваше во просторија покрај онаа каде што беа другите студенти

САКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА: Познатиот српски глумец и режисер, Мика Алексиќ, обвинет за силување глумици во неговото приватно училиште

САКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА: Познатиот српски глумец и режисер, Мика Алексиќ, обвинет за силување глумици во неговото приватно училиште

ТРОЈНИОТ УБИЕЦ КОЈ ИЗВРШИ МАСАКР ВО СРБИЈА СИ ПУКАШЕ САМИОТ ВО ГЛАВА: Се самоуби кога го опколила полицијата

ТРОЈНИОТ УБИЕЦ КОЈ ИЗВРШИ МАСАКР ВО СРБИЈА СИ ПУКАШЕ САМИОТ ВО ГЛАВА: Се самоуби кога го опколила полицијата

Вакцинацијата на новинарите во Србија ќе почне во вторник

Вакцинацијата на новинарите во Србија ќе почне во вторник

ЕПИДЕМИОЛОГОТ КОН ОТКРИВА: Се наѕира крајот на пандемијата

ЕПИДЕМИОЛОГОТ КОН ОТКРИВА: Се наѕира крајот на пандемијата

СЛЕТА АВИОНОТ ВО БЕЛГРАД СО МИЛИОН КИНЕСКИ ВАКЦИНИ: Вучиќ откри која вакцина ќе ја прими

СЛЕТА АВИОНОТ ВО БЕЛГРАД СО МИЛИОН КИНЕСКИ ВАКЦИНИ: Вучиќ откри која вакцина ќе ја прими

ЕДЕН МИЛИОН КИНЕСКИ ВАКЦИНИ ПРИСТИГНУВААТ ДЕНЕСКА ВО СРБИЈА: Вучиќ лично ќе го пречека авионот кој ќе слета од Кина

ЕДЕН МИЛИОН КИНЕСКИ ВАКЦИНИ ПРИСТИГНУВААТ ДЕНЕСКА ВО СРБИЈА: Вучиќ лично ќе го пречека авионот кој ќе слета од Кина