25 Април, 2018
0.0775

Туристи, ова се 10 најопасни градови на светот

Објавено во: Стил 14 Јули, 2017

Латинска Америка долго време е синоним за опасно место, каде има нарко дилери, трговија со луѓе, немири и сиромаштија. 

На листата на најопасни градови на светот има и градови од Јужна Америка. 

Листата ја состави Министерството за јавна безбедност на Мексико. 

Најопасни градови се:

10. Натал, Бразил каде има  69,56 убиства на 100.000 жители

9. Валенсија, Венецуела, 72,02 убиства на 100.000 жители

8. Сиудад Гвајана, Венецуела,  82,84  убиства на 100.000 жители

7. Сан Салвадор, Ел Салвадор,  83,39 убиства на 100.000 жители

6. Матурин, Венецуела, 84,21 убиства на 100.000 жители

5. Сиудад Викторија, Мексико, 84,67 убиства на 100.000 жители

4. Централ Дистрикт, Хондурас, 85,09 убиства на 100.000 жители

3. Сан Педро Сула, Хондурас, 112,09 убиства на 100.000 жители

2. Акапулко, Мексико, 113,24 убиства на 100.000 жители

1. Каракас, Венецуела, 130,35 убиства на 100.000 жители

Можеби ќе ве интересира

(1) Четири најзабавни, примамливи и возбудливи градови во светот

(1) Четири најзабавни, примамливи и возбудливи градови во светот

Назначен нов директор на Макфест

Назначен нов директор на Макфест

Доктор од Македонија го освојува Монт Еверест

Доктор од Македонија го освојува Монт Еверест

Најуспешниот грчки фудбалски клуб доби тригодишна суспензија

Најуспешниот грчки фудбалски клуб доби тригодишна суспензија

МУЗИКА НА ТАПЕТ: Најозборуваните македонски песни

МУЗИКА НА ТАПЕТ: Најозборуваните македонски песни

ЕМОТИВНО ИНТЕРВЈУ- ВЕРА ЈАНКОВИЌ- Го живеам сонот, не го сонувам животот

ЕМОТИВНО ИНТЕРВЈУ- ВЕРА ЈАНКОВИЌ- Го живеам сонот, не го сонувам животот

ПРЕСЕДАН: Нема веќе издавање станови на туристи

ПРЕСЕДАН: Нема веќе издавање станови на туристи

Четкар откри кои песни сака да ги пее Ѓорѓе Иванов

Четкар откри кои песни сака да ги пее Ѓорѓе Иванов

ВИКТОРИЈА ЛОБА НА ПРОМОЦИЈАТА НА ДУЕТОТ СО ТАЈЗИ: Еднаш неделно правам пилинг на цело тело

ВИКТОРИЈА ЛОБА НА ПРОМОЦИЈАТА НА ДУЕТОТ СО ТАЈЗИ: Еднаш неделно правам пилинг на цело тело