25 Април, 2018
2.6331

Туристи во Грција мета на крадци

Објавено во: Балкан 16 Јули, 2017

Српски туристи кои летувале во Никити во Грција се ограбени во својот апартман, кога разбојници им се протнале под ролетните и им украле два мобилни телеони и фото апарат.

Туристите станале лесна мета на крадците најверојатно затоа што во апартманот не им работела климата, па спиеле со отворен прозорец.

Сличен случај имало и во Пефкохори, каде момче се преправало дека лежи на плажа, а всушност прислушкува што зборуваат туристите, па така наслушнал дека некоја жена купила бунда, по што истата е украдена.  Вечерта жената и нејзиниот сопруг биле ограбени во нивниот апартман.

Неодамна српските медиуми пишуваа дека нивните граѓани треба да внимаваат да не бидат ограбени додека се на одмор во Грција. 

Можеби ќе ве интересира

Во Јужна Африка е убиен убиецот на Аркан

Во Јужна Африка е убиен убиецот на Аркан

Koлку терористи од Западен Балкан се во редовите на ИД?

Koлку терористи од Западен Балкан се во редовите на ИД?

Вучиќ вели дека на Србија и претстои тешка борба за независноста

Вучиќ вели дека на Србија и претстои тешка борба за независноста

Нов бран мигранти - ќе ја преплават ли Грција?

Нов бран мигранти - ќе ја преплават ли Грција?

ТРАГЕДИЈА: Дете падна од балкон и почина, по што мајката се самоуби

ТРАГЕДИЈА: Дете падна од балкон и почина, по што мајката се самоуби

Забранет влез за Вулин во Хрватска, Србија ќе врати со контрамерки

Забранет влез за Вулин во Хрватска, Србија ќе врати со контрамерки

Теодоракис бара Македонците да направат Меѓународен договор со ЕУ и НАТО

Теодоракис бара Македонците да направат Меѓународен договор со ЕУ и НАТО

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: Над 39 повредени, регионот парализиран

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: Над 39 повредени, регионот парализиран

Политиката на проширување на ЕУ дава резултати, топката е кај лидерите од Западен Балкан

Политиката на проширување на ЕУ дава резултати, топката е кај лидерите од Западен Балкан