21 Октомври, 2020
0.0202

Тв Клан се извини на гостите за „горчливиот вкус”, со кој можеби ја напуштија емисијата

Објавено во: Македонија 24 Септември, 2020

Тв Клан М бил, е и ќе биде прозорец за сите прашања кои го сочинуваат животот, реагираат oд телевизијата по емисијата во која имаше тензии поради поскапување на струјата. 

„Синоќа, во рамките на емисијата „Уметноста на Финансиите”, ја третиравме темата за поскапувањето на цената на електричната енергија и дебатите на незадоволствата кои ја придружуваат – со Претседателот на Регулаторната Комисија за Енергетика, Марко Бислимовски, претставникот на “Граѓанската Иницијатива”, Кренар Османи и експертот Илјас Илјази. Сите тројца ги претставија своите ставови, за кои оценка можат да дадат и самите гледачи, но настанатата “гужва” пред нашето седиште, сметаме дека не оди во прилог на “Граѓанската Иницијатива” која своите незадоволства треба да ги изразува на друга адреса, не пред нас. Ова е најмалку што може да побараме од луѓето кои проблемот на покачувањето на цената на електричната енергија го третираат како случај. Поаѓајќи од оваа, Клан М им се извинува на гостите за „горчливиот вкус”, со кој можеби ја напуштија емисијата“, реагираат од медиумот. 


Во текот на емисијата водачот на протестите Кренар Османи симболично „му даде литро крв“ на Марко Бислимовски, претседателот на Регулатрона комисија за енергетика, која го одобри поскапувањето на тарифите.

Можеби ќе ве интересира

ОПШТИНА ЦЕНТАР ДОСТАВИ ОДГОВОР НА ИНИЦИЈАТИВАТА ПРОТИВ „МОРАТОРИУМОТ“

ОПШТИНА ЦЕНТАР ДОСТАВИ ОДГОВОР НА ИНИЦИЈАТИВАТА ПРОТИВ „МОРАТОРИУМОТ“

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов црн рекорд, денес над 640 заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нов црн рекорд, денес над 640 заразени

Наум Стоилковски вели дека е издадена наредба за негово приведување

Наум Стоилковски вели дека е издадена наредба за негово приведување

ВЛАДАТА ЗА ПРОВОКАЦИЈАТА ОД КАРАКАЧАНОВ: Вакви изјави се недостојни и недолични

ВЛАДАТА ЗА ПРОВОКАЦИЈАТА ОД КАРАКАЧАНОВ: Вакви изјави се недостојни и недолични

Исчезнаа две девојки од Скопје

Исчезнаа две девојки од Скопје

ИНЦИДЕНТ: Кондовци истепале полицајци, едниот со автомобил удрил во полициски службеник

ИНЦИДЕНТ: Кондовци истепале полицајци, едниот со автомобил удрил во полициски службеник

ЦРН БИЛАНС: Починаа 12 луѓе, има и 641 заразен

ЦРН БИЛАНС: Починаа 12 луѓе, има и 641 заразен

Бугарија ќе каже „не“ на почнувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија, пишува Политико

Бугарија ќе каже „не“ на почнувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија, пишува Политико

И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ бараат итно да се донесат заштитните мерки во Собранието

И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ бараат итно да се донесат заштитните мерки во Собранието