21 Јануари, 2021
0.0206

ТВИТЕР КОМЕНТАРИ ПО ОДЛУКАТА: „Делото на Груевски застаре, моето од 1945 стоо“

Објавено во: Македонија 13 Ноември, 2019

Никола Груевски, кој е актуелен азилант во Унгарија, е ослободен од кривична одговорност од страна на судот за предметот „Траекторија“  што го отвори поранешно СЈО. Ваквата одлука следи откако неговиот адвокат по службена должност Горан Кркински побарал прекинување на постапката заради апсолутна застареност .

Рочиштата за „Траекторија“ една година се одвиваа без присуство на бегалецот Груевски, кој беше обвинет за кривичното дело „примање награда и противзаконито влијание“, при изборот на кинеската фирма за изградба на автопатите а оваа тема денеска е меѓу најкоментираните на социјалните мрежи. Твитерџиите и овој пат со најгласни коментари и реакции. 

Ние ги издвојуваме најинтересните во продолжение:Можеби ќе ве интересира

НОВ ОБИД ЗА ИЗБОР - членовите на Програмскиот совет на МРТ и на Советот на АВМУ ќе се бираат со само 61 глас

НОВ ОБИД ЗА ИЗБОР - членовите на Програмскиот совет на МРТ и на Советот на АВМУ ќе се бираат со само 61 глас

Во шест македонски града воздухот вечерва е екстремно загаден

Во шест македонски града воздухот вечерва е екстремно загаден

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почнаa калкулации за пописот, Заев вели тој нема да влијае на стекнатите права

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почнаa калкулации за пописот, Заев вели тој нема да влијае на стекнатите права

Скоро 75.000 луѓе во Македонија се изборија со коронавирусот

Скоро 75.000 луѓе во Македонија се изборија со коронавирусот

Ципрас вели дека ако не бил Договорот од Преспа на север би имале сојузник на Ердоган

Ципрас вели дека ако не бил Договорот од Преспа на север би имале сојузник на Ердоган

Заев одговори дали податоците од пописот ќе влијаат на стекнатите права

Заев одговори дали податоците од пописот ќе влијаат на стекнатите права

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 и 13 починати

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 и 13 починати

Постојат само две опции за Бугарија да даде зелено светло за преговори, вели Јотова

Постојат само две опции за Бугарија да даде зелено светло за преговори, вели Јотова

ДОСИЕ: Разрешена судијката која ги казни Фатиме Фетаи и Катица Јанева додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт

ДОСИЕ: Разрешена судијката која ги казни Фатиме Фетаи и Катица Јанева додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт