21 Октомври, 2021
0.0263

УБИЕЦОТ НА СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА СЕ БРАНЕЛ СО МОЛЧЕЊЕ - не барал адвокат, го доби по службена должност

Објавено во: Балкан 28 Септември, 2021

Педесет и шест годишниот Харалд Копиц, бил испрашуван од полицијата во улицата Хајнцлова во Загреб, јавува Индекс.хр.

За потсетување, тој ги уби своите три деца во стан во загребска Млин, ноќта во петокот спрема саботата. 

Тој се обидел да се убие и себеси, но преживеал и бил хоспитализиран до синоќа.

Тој бил официјално уапсен синоќа, а денеска бил однесен на распит во полиција. Потоа ќе биде сослушан од Државното обвинителство.

Убиецот доби адвокат по службена должност. Застапуван е од адвокатот Марко Ивица.

Адвокатот по испрашувањето рече дека неговиот клиент не презентирал одбрана.

„Немам што да ви кажам, одбраната беше кратка, разговаравме за неговите лични околности, а потоа и за неговата работа“, рече адвокатот.

„Тој не избра адвокат, мораше да го добие по службена должност, картата падна врз мене, јас професионално го застапувам клиентот, судот ќе ја донесе одлуката“, рече тој.

Повеќе детали наскоро.

Извор: Индекс.хр

Можеби ќе ве интересира

Србија воведува ковид пропусници

Србија воведува ковид пропусници

(ВИДЕО) Најдени се мигранти под автобус кој сообраќал на релација Сараево – Франкфурт

(ВИДЕО) Најдени се мигранти под автобус кој сообраќал на релација Сараево – Франкфурт

Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

За недела дена од коронавирусот починале браќа близнаци во Србија, а потоа и нивната мајка

За недела дена од коронавирусот починале браќа близнаци во Србија, а потоа и нивната мајка

Се плашел да го приклучат на респиратор, избегал од болница, и починал дома

Се плашел да го приклучат на респиратор, избегал од болница, и починал дома

Нема подобрување, во Србија има скоро 8.000 заразени

Нема подобрување, во Србија има скоро 8.000 заразени

Албанија за неколку месеци ќе лансира сателити во орбитата

Албанија за неколку месеци ќе лансира сателити во орбитата

ГОЛЕМА ТАГА ВО КРУШЕВАЦ-16-ГОДИШЕН СРЕДНОШКОЛЕЦ ПОЧИНА ОД КОВИД: Бил во изолација поради татко му кој бил позитивен на вирусот

ГОЛЕМА ТАГА ВО КРУШЕВАЦ-16-ГОДИШЕН СРЕДНОШКОЛЕЦ ПОЧИНА ОД КОВИД: Бил во изолација поради татко му кој бил позитивен на вирусот

ДВЕ СЛАВНИ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЛИЧНОСТИ ПОЧИНАА ОД КОВИД: Титовиот адмирал Бранко Мамула и голманот Драган Пантелиќ ја изгубија последната битка

ДВЕ СЛАВНИ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЛИЧНОСТИ ПОЧИНАА ОД КОВИД: Титовиот адмирал Бранко Мамула и голманот Драган Пантелиќ ја изгубија последната битка