05 Јуни, 2020
0.0633

УХМР: Утре и во вторник дожд и силен ветер

Објавено во: Македонија 22 Септември, 2019

За утрешениот ден според управата за хидрометеоролошки работи не очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Но, попладне и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, локално проследени и со грмежи.
Дневните температури ан воздухот ќе се движат од 19 до 29 степени.Утринските температури ќе се движат од 5 до 13 степени целзиусови.
Слично време, односно променливо облачно со повремени врнежи од дожд, според синоптичарите се очекува и во вторник. На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Со макисмални дневни 26 степени.


Можеби ќе ве интересира

ВИКЕНДИЦИТЕ ВО МАВРОВО И СТАНОВИТЕ ВО ОХРИД ПОЛНИ: Бесот ги натера да избегаат од карантинот

ВИКЕНДИЦИТЕ ВО МАВРОВО И СТАНОВИТЕ ВО ОХРИД ПОЛНИ: Бесот ги натера да избегаат од карантинот

Епидемиологот Оровчанец за Фактор: Не требаа големи рестрикции на почетокот, епидемијата летоска ќе исчезне

Епидемиологот Оровчанец за Фактор: Не требаа големи рестрикции на почетокот, епидемијата летоска ќе исчезне

ПОСЛЕДЕН КАРАНТИН: Д-р. Виктор Исјановски за Фактор

ПОСЛЕДЕН КАРАНТИН: Д-р. Виктор Исјановски за Фактор

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата