05 Август, 2020
0.0455

УШТЕ ЕДНА БОМБА ЗА ЗАЕВ: Се зборува за шест милиони евра и адвокатот Димишков

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2020

Бомбите не престануваат. Нова аудио снимка се појави на Јутјуб на која се слуша гласот екс премиерот Зоран Заев. Снимката се појави на каналот „Зоки рекетарот“.

Оваа бомба ја пренесоа дел од опозициските портали во земјава.

Еве што, наводно, според аудио снимката, вели Заев.

„Во еден период се појави овој Васко, на Димишкова брат. Совет ми даде, што да праваам бара пари, значи он ќе рече 6 милиони евра, 6 милиони евра, викам важи јас влегувам во оваа работа“, е гласот што се слуша. 

Неодамна, на дебатата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Зоран Заев истакна дека не се познава со адвокатот Васил Димишков.

На една од претходните бомби, пак, за каде каде се пишува дека се слуша гласот на адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова, како бара 6 милиони евра за да бизнисмен биде пуштен на слобода.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО ДЕЛЧЕВО: Ветер урна покрив на зграда

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО ДЕЛЧЕВО: Ветер урна покрив на зграда

СЛУЧАЈ ВО ШТИП: Се излечил, па повторно се заразил со коронавирусот

СЛУЧАЈ ВО ШТИП: Се излечил, па повторно се заразил со коронавирусот

Албански полицајци уапсиле двајца македонски државјани барани со потерница од Австрија и Словенија

Албански полицајци уапсиле двајца македонски државјани барани со потерница од Австрија и Словенија

Мицкоски порача: Остануваме опозиција ако не успееме во преговорите

Мицкоски порача: Остануваме опозиција ако не успееме во преговорите

КОВИД БИЛАНС: Починаа шест лица, 88 новозаразени од 1.507 тестирања

КОВИД БИЛАНС: Починаа шест лица, 88 новозаразени од 1.507 тестирања

АГИМ НУХИУ ГИ УЖИВА НЕКОЛКУТЕ ДЕНА КАКО ПРВ ЧОВЕК НА МВР - ќе биде на тоа место до формирањето на новата влада

АГИМ НУХИУ ГИ УЖИВА НЕКОЛКУТЕ ДЕНА КАКО ПРВ ЧОВЕК НА МВР - ќе биде на тоа место до формирањето на новата влада

(ВИДЕО) РАДОСТ: Некои жители на ЗОО-Скопје уживаат под дождовните капки

(ВИДЕО) РАДОСТ: Некои жители на ЗОО-Скопје уживаат под дождовните капки

ТРАГЕДИЈА ВО КИЧЕВО: Малолетник починал од струен удар

ТРАГЕДИЈА ВО КИЧЕВО: Малолетник починал од струен удар

ИЗВАШТАЈ НА ИЈЗ: Новозаразени со Ковид-19 се регистрирани во 28 града во последната недела на јули

ИЗВАШТАЈ НА ИЈЗ: Новозаразени со Ковид-19 се регистрирани во 28 града во последната недела на јули