22 Јули, 2019
0.0170

Уште една европска престолнина ги „замрзнува“ кириите

Објавено во: Финансии 02 Јули, 2019

По Берлин, и Париз ги „замрзнува“ кириите за да го спречи растот на трошоците во престолнината. 

Берлин реши на 5 години почнувајќи од 2020 година да ги „замрзне“ кириите. 

Од 2015 до 2017 година имаше неуспешен обид да се ограничат цените на кириите, а сега ќе им се помогне на луѓето од средна класа. 

За 15 години цените на становите во Париз пораснале за 50%. Во САД и Европа се ограничуваат цените на кириите за да се спречи луѓето да ги напуштаат градовите. 

Можеби ќе ве интересира

Цени од кои „боли“ глава

Цени од кои „боли“ глава

Сезонски работи од кои можете да заработите

Сезонски работи од кои можете да заработите

Ребалансот на буџетот се подготвува, зборот на Заев ќе е последен

Ребалансот на буџетот се подготвува, зборот на Заев ќе е последен

Колку граѓани аплицирале за социјална пензија?

Колку граѓани аплицирале за социјална пензија?

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани се вкупно 2,993,788 фискални сметки

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани се вкупно 2,993,788 фискални сметки

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа