06 Април, 2020
0.0238

Уште едно стравично сведоштво на преживеан патник: Се траеше неколку секунди!

Објавено во: Македонија 14 Февруари, 2019

Еден патник кој е повреден во синоќешното превртување на автобусот на автопатот Скопје-Тетово раскажал во неколку зборови на што последно се сеќава за трагедијата која во смрт однесе 14 луѓе.

-Искрено да ви кажам, се многу брзо се случи. Возачот изгуби контрола над автобусот и се превртевме. Не знам во што удри. Се траеше само неколку секунди-сведочи патникот.

Тој за телевизија Клан објасни дека автобусот бил полн и дека тоа е најфрекфентната линија бидејќи во тоа време луѓето кои работат во Скопје се враќаат дома.

Во несреќата загинаа 14 луѓе. Шестмина на скопските клиники се борат за живот.

Меѓу повредените е и трудница која е во стабилна состојба.

Поради повредените знамињата се спуштени на половина копје.Foto: Printscreen Facebook/ Klan Macedonia Television


Можеби ќе ве интересира

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Влада: Трошоците за СЈО подобро сега да се платат, отколку подоцна по судски пат и со камати

Влада: Трошоците за СЈО подобро сега да се платат, отколку подоцна по судски пат и со камати

ПЕТТА ПРИНОВА КАЈ ПРАТЕНИКОТ МИЛОШОСКИ - малиот Филип внесе радост во семејството

ПЕТТА ПРИНОВА КАЈ ПРАТЕНИКОТ МИЛОШОСКИ - малиот Филип внесе радост во семејството

Детектор анкета: Над 20% од вработените граѓани останале без своето работно место поради корона кризата

Детектор анкета: Над 20% од вработените граѓани останале без своето работно место поради корона кризата

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултати од тестот за коронавирусот

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултати од тестот за коронавирусот

Заразени лекари и медицински сестри вкупно 52, кажа Филипче

Заразени лекари и медицински сестри вкупно 52, кажа Филипче

Филипче: Двајца починати пациенти, почнува втората фаза на епидемијата

Филипче: Двајца починати пациенти, почнува втората фаза на епидемијата

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Најнови податоци за коронавирусот

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Најнови податоци за коронавирусот

10 македонски града без ниту еден заразен со Ковид-19

10 македонски града без ниту еден заразен со Ковид-19