19 Јануари, 2021
0.0280

Утре блокада во 15 градови

Објавено во: Македонија 01 Декември, 2020

Утре ќе има блокада во 15 града. 

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски најави блокда на Владата и МНР од 15 до 16,30 часот и протест во 15 градови во Македонија од 18 часот. 

„Меѓународната заедница треба да реагира кај бугарските политичари за билатералните спорови да ги тргнат на страна од преговорите на Македонија со Европската Унија“, изјави  Мицкоски на протестот пред Владата. 

Повторно побара оставка од премиерот Зоран Заев и одговор на прашањето за што преговарале македонските со бугарските дипломати изминатите денови. 

Вели дека доколку се потпише некаков анекс на постоечкиот договор со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ кога ќе ја преземе власта нема да го почитува. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија ќе добие вакцини од Србија, денес нови 63 заразени со коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија ќе добие вакцини од Србија, денес нови 63 заразени со коронавирусот

Во еден од македонските градови има само 8 активни случаи на коронавирусот

Во еден од македонските градови има само 8 активни случаи на коронавирусот

Опозицијата бара помош од Орбан за да се тргне бугарската блокада

Опозицијата бара помош од Орбан за да се тргне бугарската блокада

Гордана Јанкулоска тврди дека за уништување на опремата за прислушување дознала кога СЈО отвори истрага

Гордана Јанкулоска тврди дека за уништување на опремата за прислушување дознала кога СЈО отвори истрага

Поради коронавирусот Собранието немаше кворум за работа

Поради коронавирусот Собранието немаше кворум за работа

КОРОНАВИРУС: Денес 13 починати и 63 нови случаи

КОРОНАВИРУС: Денес 13 починати и 63 нови случаи

ПРОГНОЗА ЗА СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Најавени се нови врнежи од снег

ПРОГНОЗА ЗА СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Најавени се нови врнежи од снег

Сашо Мијалков: За девет години само неколку пати сум вклучил компјутер

Сашо Мијалков: За девет години само неколку пати сум вклучил компјутер

Горан Сугарески седна во директорската фотеља во Царина - ветува чесно работење

Горан Сугарески седна во директорската фотеља во Царина - ветува чесно работење