19 Февруари, 2019
0.2958
    ALK 8399.04    0.8%     GRNT 819.84    1.13%     KMB 5511.54    1.71%     MKSD 200    1.89%     MPOL 378.85    1.57%     MPT 51376.33    -0.05%     MTUR 5110.78    0.21%     OHB 6719.33    0.29%     RZUS 105    7.14%     SBT 2412.53    3.16%     STB 1252.62    0.27%     STIL 125.5    2.87%     TEL 314.49    1.23%     TKVS 5250    -0.09%     TNB 15495.99    1.28%     TTK 1380    0%     UNI 2239.38    0.87%     ZILU 251.3    2.15%

УТРИНСКИ ФОКУС: Почнуваме да се преименуваме во „Северна“, каде има евтини станови, роднински болнички вработувања

Објавено во: Економија 11 Февруари, 2019

Македонија почнува да го става во примена новото име додека од соседна Грција очеквува денеска да пристигне вербалната нота дека го ратификувала Преспанскиот договор и протоколот за членство на земјава во НАТО.

Скопје, почнува да ги менува имињата на улиците, објекти и документите кои го носат старото име на земјата.

ШТО Е СЛЕДНО: Грција денес ќе му каже на Скопје дека го ратификувала Преспанскиот договор

*

Медиумите веќе пренесоа дека Владата ги отстранила буквите од зградата во која се наоѓаат премиерскиот и министерските кабинети.

*

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) упатија низа критики и обвинувања до надлежните за вработувања по привилегии. Министерството за здравство засега не се произнесе по овие напади на социјалните мрежи.

АСМЛ обвинува за привилигирано вработување во болницата во Тетово

*

Ако сте во потрага по евтини стан во внатрешноста, Фактор истражи каде може да си набавите еден таков.

Евтини недвижнини има во Пехчево, Свети Николе, Неготино, Богданци, мали општини, со мал број на жители, каде нема многу можности за работа. - Повеќе детали може да најдете тука.

Можеби ќе ве интересира

Ќе ги позлати ли ЕЛЕМ машините за ископ во РЕК Битола?

Ќе ги позлати ли ЕЛЕМ машините за ископ во РЕК Битола?

„ПАДНА“ ДОГОВОР: Поевтин роаминг ќе имаме со Грција

„ПАДНА“ ДОГОВОР: Поевтин роаминг ќе имаме со Грција

За десет дена ќе се знае кој ќе биде универзален снабдувач на струја во Македонија

За десет дена ќе се знае кој ќе биде универзален снабдувач на струја во Македонија

КОКА КОЛА ДАДЕ 260 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА „БАМБИ“: Сега го “мерка“ и „Књаз Милош“

КОКА КОЛА ДАДЕ 260 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА „БАМБИ“: Сега го “мерка“ и „Књаз Милош“

Заев на средба со 40 бизнисмени

Заев на средба со 40 бизнисмени

Најсеверниот град во светот има најповолни станови, никој не ги сака: Исланд на раб на криза

Најсеверниот град во светот има најповолни станови, никој не ги сака: Исланд на раб на криза

УТРИНСКИ ФОКУС: Поскапе бензинот, ЕЛЕМ пиша-бриша тендери, нафтени резерви

УТРИНСКИ ФОКУС: Поскапе бензинот, ЕЛЕМ пиша-бриша тендери, нафтени резерви

Србија има уште за враќање долг на Косово

Србија има уште за враќање долг на Косово

Зошто ЕЛЕМ ги поништи досегашните тендери, и ќе го чека тој во април?

Зошто ЕЛЕМ ги поништи досегашните тендери, и ќе го чека тој во април?