23 Септември, 2020
0.0211

УЖИВАЈТЕ УШТЕ ДЕНЕС: Следи промена на времето

Објавено во: Македонија 23 Мај, 2020

Уште денеска ќе уживаме во убавото време, а веќе од утре ќе има промена. 

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. 

Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер.

Максималните дневни температури ќе се искачат во Скопје до 23 Целзиусови степени, Маврово 16, Охрид 21, Битола 22, Крива Паланка 20, Берово 19, Кавадарци 24, Дојран 25.

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. 

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 24, Маврово 18, Охрид 22, Битола 24, Крива Паланка 21, Берово 20,Кавадарци 26, Дојран 27.

Претходните денови имавме убаво, сончево време. 

Oд утре Македонија ќе биде во карантин кој ќе трае 42 часа. 

Можеби ќе ве интересира

Расте бројот на заразени, а има и пет починати од коронавирусот

Расте бројот на заразени, а има и пет починати од коронавирусот

Љубе Бошкоски се чувствува добро: Примам терапија уште неколку дена

Љубе Бошкоски се чувствува добро: Примам терапија уште неколку дена

Пендаровски: Ќе се скенираат операторите кои набавуваат чувствителни технологии

Пендаровски: Ќе се скенираат операторите кои набавуваат чувствителни технологии

Оливер Спасовски си го казни партискиот лидер Заев за неносење кацига

Оливер Спасовски си го казни партискиот лидер Заев за неносење кацига

ИЈЗ: Само за една недела регистрирани се 951 позитивни на ковид, зголемен и бројот на починати

ИЈЗ: Само за една недела регистрирани се 951 позитивни на ковид, зголемен и бројот на починати

Несторовска се враќа во МВР како државна секретарка, ќе се спаси ли од лажните мејлови

Несторовска се враќа во МВР како државна секретарка, ќе се спаси ли од лажните мејлови

Повозрасните наставници во паника: Тешко се снаоѓаме со новите технологии, онлајн предавањата ќе ни бидат проблем

Повозрасните наставници во паника: Тешко се снаоѓаме со новите технологии, онлајн предавањата ќе ни бидат проблем

Нема веќе простување: Град Скопје присилно ќе наплатува данок на имот и фирмарина

Нема веќе простување: Град Скопје присилно ќе наплатува данок на имот и фирмарина

Прво посебен протокол, па на кино и театар во Македонија

Прво посебен протокол, па на кино и театар во Македонија