14 Јуни, 2021
0.0281

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Објавено во: Македонија 18 Мај, 2021

Две групни тепачки имало во Скопје. 

Во СВР Скопје вчера во 1.30 часот е пријавено дека на подрачјето на Гази Баба. Б.У.(23) од Скопје, ја нападнал Р.К.(32) исто така од Скопје, по што настанала физичка пресметка помеѓу Б.У. и малолетник, од една страна, и Р.К.(32), двајца малолетници, од друга страна. 

Во парк на подрачјето на Аеродром, вчера во 18.30 часот,  М.Ж., Т.А., М.С., Д.М. и С.П., го нападнале Љ.С.(19)  при што едно од лицата фрлило остар предмет кон Љ.С., но не го повредило.

Полицијата презема мерки за расчистување на случаите. 

Можеби ќе ве интересира

Се стресе Грција, но и Македонија

Се стресе Грција, но и Македонија

Осум македонски градови се збогуваа со короната

Осум македонски градови се збогуваа со короната

Филипче: Првата трансплантирана пациентка целосно се опоравува, а вториот пациент е на Oдделот за интензивна нега

Филипче: Првата трансплантирана пациентка целосно се опоравува, а вториот пациент е на Oдделот за интензивна нега

Србите и Турците најбројни туристи во април

Србите и Турците најбројни туристи во април

НЕ БИЛО ТОЧНО: Македонци уште не можат да патуваат во Германија туристички

НЕ БИЛО ТОЧНО: Македонци уште не можат да патуваат во Германија туристички

Досега 4.502 Македонци примиле вакцина против коронавирусот во Врање

Досега 4.502 Македонци примиле вакцина против коронавирусот во Врање

САМО ТРОЈЦА ОД СКОПЈЕ И ЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ - имаме четворица заболени од ковид, и за жал, еден починат

САМО ТРОЈЦА ОД СКОПЈЕ И ЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ - имаме четворица заболени од ковид, и за жал, еден починат

ПАДНА ДОГОВОР: Судиите ќе добиваат повисоки плати од годинава

ПАДНА ДОГОВОР: Судиите ќе добиваат повисоки плати од годинава

Србите од утре до 15 август нема да плаќаат патарина во Македонија

Србите од утре до 15 август нема да плаќаат патарина во Македонија