22 Април, 2019
0.0224

Вечерва состанок на Извршниот одбор на СДСМ, ќе се разговара и за преименување на партијата

Објавено во: Македонија 12 Февруари, 2019

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва ќе продолжи со состанокот на Извршниот одбор, а една од точките ќе биде преименување на партијата заради новонастанатата ситуација со оримената на уставното име.

На дневен ред се и претстојните претседателски избори, локалните избори во Охрид, Ново Село и Дебар како и можноста да се прифати предизвикот за предвремени парламентарни избори/

Извори на телевизија Алсат велат дека ќе се дискутира за сето тоа, но дека одлука ќе се донесе за предвремените парламентарни избори, односно дека нема да бидат распишани. Од СДСМ засега негираат дека има можност за средба помеѓу лидерот Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети.Можеби ќе ве интересира

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа