25 Септември, 2018
0.3199
    ADIN 560    0%     ALK 8011.26    0.13%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     FERS 61100    0%     GRNT 820    0%     KMB 5178.93    0.08%     MERM 2200    10%     MPOL 320    1.91%     MPT 47284    0.58%     MTUR 4800    0%     OHB 6665.78    1%     OKTA 4307.96    0.28%     RMDEN13 95.12    -1.94%     RMDEN17 96.2    0.1%     STB 1115    0%     STIL 128.55    0.05%     TTK 1140    0.44%     UNI 2300    -0.32%     VITA 9189    4.81%

Вечерва топ тв-дуел помеѓу вторите луѓе во СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2018

Најверојатно нема за брзо време да има уште еден тв-дуел помеѓу претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христиан Мицкоски, но за денеска е најавена таква дебата помеѓу второрангираните во хиерархијата на овие две партии - Радмила Шекеринска и Александар Николовски.

Вечерва тие ќе ги соочат своите ставови во емисијата 360° на Телевизија Алсат Телевизија, каде домаќин е Васко Попетрески, а се очекува да доминира темата за референдумот и интегрирањето во НАТО и ЕУ.

Николовски е потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, додека Шекеринска е заменик претседателката на СДСМ.

Шеќеринска и Николовски и пред неколку месеци имаа интересна дебата на МТВ. 

Можеби ќе ве интересира

Што велат Заев и Ахмети за бојкотот?

Што велат Заев и Ахмети за бојкотот?

Русија и Грција решија повеќе да не се караат за Македонија, Фриганас останува во Москва

Русија и Грција решија повеќе да не се караат за Македонија, Фриганас останува во Москва

Собранието и верува на администрацијата за референдумот

Собранието и верува на администрацијата за референдумот

(ВИДЕО) НОВ СЛУЧАЈ ВО МАКЕДОНИЈА: Ученички се тепаат, а другарите навиваат

(ВИДЕО) НОВ СЛУЧАЈ ВО МАКЕДОНИЈА: Ученички се тепаат, а другарите навиваат

Опериран од рак, со велосипед стигна до Брисел за да ја подржи „Излези ЗА заедничка Македонија“

Опериран од рак, со велосипед стигна до Брисел за да ја подржи „Излези ЗА заедничка Македонија“

Нова анкета покажува зголемување на поддршката за референдумот во однос на претходната

Нова анкета покажува зголемување на поддршката за референдумот во однос на претходната

Заев: Нема повеќе администрацијата само кафенце да си пие

Заев: Нема повеќе администрацијата само кафенце да си пие

Христијан Мицкоски на телевизија: Референдумот нема да биде успешен

Христијан Мицкоски на телевизија: Референдумот нема да биде успешен

Славчо Танески: Привилегија и задоволство е да се работи за гигант како Мерцедес

Славчо Танески: Привилегија и задоволство е да се работи за гигант како Мерцедес