22 Април, 2018
0.0591

Велес најзагаден вечерва, зад него е Тетово

Објавено во: Македонија 16 Декември, 2017

Воздухот во Велес вечерва е најзагаден, а зад него е Тетово. 

Податоците од мерните станици на Министерството за животна средина покажуваат дека многу високо загаден е Велес, а високо загадено е Тетово. 

Средно загадени се Кавадарци, Битола, Кочани и делови од Скопје. 

Ниско загаден е воздухот во Куманово, Кичево и Дебар. 

Според апликацијата Мојвоздух во Велес има присуство на 141 ПМ честички на 100 микограми. 

Во сите други градови концентрацијата на ПМ честички е помала. 

Денеска во Скопје имаше протест поради аерозагадувањето. 

Можеби ќе ве интересира

Најавен голем првомајски протест за стопирање на извршителите

Најавен голем првомајски протест за стопирање на извршителите

Заев за Франс прес: Блиску сме до решение кое ќе трае со векови со Грција

Заев за Франс прес: Блиску сме до решение кое ќе трае со векови со Грција

Голем пожар покрај Преспанското езеро

Голем пожар покрај Преспанското езеро

Заев тврди дека сите разговори за „Монструм“ се во СЈО

Заев тврди дека сите разговори за „Монструм“ се во СЈО

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се тргне од патот на правдата за „Монструм“

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се тргне од патот на правдата за „Монструм“

Филипче: Без вакцини нема запишување во градинка и училиште

Филипче: Без вакцини нема запишување во градинка и училиште

МВР со голема акција во Скопје во лов на пијани возачи

МВР со голема акција во Скопје во лов на пијани возачи

Крадци ја „пеплосале“ катната гаража Македонска фаланга

Крадци ја „пеплосале“ катната гаража Македонска фаланга

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија