16 Јануари, 2021
0.0191

ВЕЛЕС: Почината жена e пронајдена на улица

Објавено во: Македонија 24 Ноември, 2020

Почината жена Н.Џ. (71) e пронајдена на улица во Велес. 

На телото на починатата немало видливи траги на насилство, велат од полицијата.

Настанот е пријавен вчера во 4:50 часот.  Б.Т., случаен минувач на улицата „Вера Циривири“ кај месноста Поток од левата страна на градот го видел телото.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, изјави дека при вршење на увид жената е идентификувана. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Телото е предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Демарш од Бугарија, но и осуди за палењето на бугарското знаме во Вевчани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Демарш од Бугарија, но и осуди за палењето на бугарското знаме во Вевчани

Родилка од Дебар остана без матка, бубрег и без еден јајник по операција

Родилка од Дебар остана без матка, бубрег и без еден јајник по операција

Охриѓанец организирал веселба дома во време на пандемија

Охриѓанец организирал веселба дома во време на пандемија

Градоначалникот Сашо Јанкоски најостро го осуди палењето на бугарското знаме во Вевчани

Градоначалникот Сашо Јанкоски најостро го осуди палењето на бугарското знаме во Вевчани

Десет починати и 403 нови случаи на ковид-19

Десет починати и 403 нови случаи на ковид-19

Битола има најдебела снежна покривка

Битола има најдебела снежна покривка

Од една до пет години затвор - оформен е предмет, толку му се заканува на лицето што го запали бугарското знаме

Од една до пет години затвор - оформен е предмет, толку му се заканува на лицето што го запали бугарското знаме

Задолжителното пензионирање до 64 години „заглавено“ во Собранието, граѓаните кои сакаат да продолжат револтирани што не смеат да поднесат барања

Задолжителното пензионирање до 64 години „заглавено“ во Собранието, граѓаните кои сакаат да продолжат револтирани што не смеат да поднесат барања

Апасиев вели дека Албанците ќе бидат 28,5 отсто на пописот

Апасиев вели дека Албанците ќе бидат 28,5 отсто на пописот