23 Октомври, 2019
0.0217

(ВИДЕО) Американците се борат со ураган, а тајфун може да го уништи Тајван

Објавено во: Свет 11 Септември, 2017

Додека Американците се борат со ураганот Ирма, тајфунот Талин во среда ќе пристигне во Тајван. 

Издадени се предупредувања за евакуација. Контактирани се претставници на планинските села. 

Обезбедени се засолништа, а се следи и водостојот на реките. 

Секоја година Тајван го погодуваат тајфуни, но во 2009 година тајфунот Моракот уби 700 луѓе. 

Оттогаш сериозно се сфаќаат сите предупредувања. 

Околу 23 милиони жители на земјата веќе се навикнати на тајфуни, а воедно се упатени што ги очекува. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ЈА „ЗАПАЛИЈА“ ОВАА ЗЕМЈА: Прогласена е вонредна состојба

(ВИДЕО) ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ЈА „ЗАПАЛИЈА“ ОВАА ЗЕМЈА: Прогласена е вонредна состојба

САН ФРАНЦИСКО: Забрануваат движење на привaтни автомобили на фреквентни места

САН ФРАНЦИСКО: Забрануваат движење на привaтни автомобили на фреквентни места

Макрон на удар во ЕУ: Го уништува процесот заради неговите амбиции

Макрон на удар во ЕУ: Го уништува процесот заради неговите амбиции

НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Во Чиле загинаа 15 луѓе

НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Во Чиле загинаа 15 луѓе

КАТАЛОНЦИТЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ: Подготвија нова декларација за независност

КАТАЛОНЦИТЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ: Подготвија нова декларација за независност

EКСТРЕМИСТИ ГАЗЕА ПЕШАЦИ ВО ОСЛО: Повредени се бебиња

EКСТРЕМИСТИ ГАЗЕА ПЕШАЦИ ВО ОСЛО: Повредени се бебиња

(ВИДЕО) ХАОС ВО ИТАЛИЈА: Невреме однесе два животи

(ВИДЕО) ХАОС ВО ИТАЛИЈА: Невреме однесе два животи

Задутре Европскиот парламент гласа за резолуција за Македонија и Албанија

Задутре Европскиот парламент гласа за резолуција за Македонија и Албанија

СЕ ПОТПИШУВА ПЕТИЦИЈА: Британците бараат нов референдум

СЕ ПОТПИШУВА ПЕТИЦИЈА: Британците бараат нов референдум