22 Мај, 2018
0.3056
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Видео: Антифашисти брутално тепаа специјалец во Италија

Објавено во: Свет 11 Февруари, 2018

Во италијанскиот град Пјаченца дојде до жесток судир на анти-фашисти и полицијата. Во една од тесните улички на градот каде беа концетрирани демонстрантите малиот кордон на специјалци беше немоќен да ги спречи во нападите. Дел од специјалците ги спуштија штитовите и побегнаа пред насобраната толпа која броеше околу 450 луѓе и не употреби солзавец, шок бомба или други средства за растерување на гневни демонстранти.

При сударите петмина полицајци се повредени, а еден е со потешко повреди. Тој остана зад кордонот на полицијата и брутално беше тепан од демонстрантите кои го газеа на улицата.

Осуда за ваквото насилство стигнува од сите политички фактори во Италија, без оглед дали се од страна на левицата или десницата. Причина за насилните протести беше покренато обвинение против членови на радикалната левичарска група Casapound .


Можеби ќе ве интересира

СКАПО ГО ЧИНЕШЕ ДЕТСКАТА ИГРА: Ќе треба да плати 37 милиони долари

СКАПО ГО ЧИНЕШЕ ДЕТСКАТА ИГРА: Ќе треба да плати 37 милиони долари

(ВИДЕО) АВИОН ПРИНУДНО СЛЕТА: Повредени се 53 патници

(ВИДЕО) АВИОН ПРИНУДНО СЛЕТА: Повредени се 53 патници

(ВИДЕО) Тинејџер се фрли пред камион во движење

(ВИДЕО) Тинејџер се фрли пред камион во движење

Европска земја ги подготвува граѓаните за војна

Европска земја ги подготвува граѓаните за војна

ОД БЕЛАТА КУЌА ВО ШОУ БИЗНИСОТ: Барак и Мишел Обама се „фрлија“ на заработување пари

ОД БЕЛАТА КУЌА ВО ШОУ БИЗНИСОТ: Барак и Мишел Обама се „фрлија“ на заработување пари

Погледнете каква монета изработи САД за историската средба Трамп - Ким

Погледнете каква монета изработи САД за историската средба Трамп - Ким

НАЈСИЛЕН ПО 1985: Земјотрес во Чешка

НАЈСИЛЕН ПО 1985: Земјотрес во Чешка

МЕРКА ИПОЛ: Оваа земја направи бум во светот и обезбеди бесплатен јавен превоз за своите граѓани

МЕРКА ИПОЛ: Оваа земја направи бум во светот и обезбеди бесплатен јавен превоз за своите граѓани

(ВИДЕО) За само пет минути авион во лет падна на 500 метри височина

(ВИДЕО) За само пет минути авион во лет падна на 500 метри височина