18 Август, 2019
0.0248

(ВИДЕО) АПОКАЛИПСА ВО ГЕРМАНИЈА: Град голем колку тениско топче уништи возила, искорнати и дрвја

Објавено во: Свет 11 Јуни, 2019

Германската покраина Баварија, посебно Минхен и околината, во понеделникот вечерта ја зафатило силно невреме, кое направило голема штета, а повеќе луѓе се повредени.

Во покраината паѓал град голем колку топчиња за голф, додека ветер корнел дрвја.

Градот ги искршил стаклата на бројни автомобили, прозорци на згради и нанесол голема штета на фасадите на бројни куќи.

Во Осталго бурата вадела дрвја од корен, а едно дрво повредило седумгодишно момче и двајца мажи.


Медиумите пренесуваат дека велосипедисти стоеле под искорнатото дрво , барајќи заштита, кога врз нив паднало друго дрво.

Момчето е тешко повредено, додека мажите поминале со полесни повреди.


И на автопатот во близина на Амерзе паѓал град голем колку тениско топче, и оштетил бројни возила.

Невремето довело и до прекин во регионалниот железнички сообраќај.

Во Менхенгладбах пак силните врнежи поплавиле патишта и куќи. И од деловите од покраината на Саксонија од полицијата известуваат за поплавени патишта.


Foto: Twitter/Printscreen


Можеби ќе ве интересира

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

Иран произведе сопствен ракетен систем

Иран произведе сопствен ракетен систем

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто