19 Јуни, 2019
0.0185

(ВИДЕО) Автобус кој превезувал хрватски ученици изгоре во Швајцарија

Објавено во: Свет 12 Јануари, 2019

Во тунел во Швајцарија се запали и изгоре автобус со кој средношколци од хрватскиот град Сплит се враќале од одмор во Швајцарија.

Несреќата се случила во тунелот Шалберг во областа Симплон.

Но, ниту еден од учениците не е повреден затоа што успеале на време да избегаат од запалениот автобус. Пожарот избувнал од надвор и автобусот се запалил додека бил во тунелот.

Повеќето ученици останале без документи и лични предмети, па дури и без јакни, а се сместени во противпожарен дом во близина на местото Бриж. Децата таму добиле топли напитоци и оброк.

Родителите се загрижени и не знаат како децата без документи ќе ги преминат границите кон Хрватска. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Мишел Платини спроведен во притвор

Мишел Платини спроведен во притвор

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја