23 Јули, 2019
0.0185

(ВИДЕО) Балканот погоден од опасно невреме: Град како тениско топче низ Хрватска и Србија

Објавено во: Балкан 17 Јуни, 2019

Делови од Славонија и Далмација беа зафатени од опасно невреме кое се одрази и во соседна Хрватска, а дел од Македонија беше зафатен исто така.

Невремето кое беснеело донело дожд но и град со големина како топче за голф при што се оштетени неколку автомобили а во Нова Градишка се појавила и пијавиџа

Температурата таму паднала за повеќе од 10 степени.

Foto: Читател на 24sata.hr


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Автомобил излета во море, луѓето го спасуваа возачот

(ФОТО) Автомобил излета во море, луѓето го спасуваа возачот

(ВИДЕО) Во Сплит наврнаа 17 литри дожд за помалку од еден час

(ВИДЕО) Во Сплит наврнаа 17 литри дожд за помалку од еден час

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Алармантно е во оваа соседна земја: Туризмот „на колена“-никој не сака да работи за малите плати

Алармантно е во оваа соседна земја: Туризмот „на колена“-никој не сака да работи за малите плати

(ВИДЕО) Ѓоковиќ наместо во Охрид, отиде на Корчула

(ВИДЕО) Ѓоковиќ наместо во Охрид, отиде на Корчула

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина