19 Август, 2019
0.0179

(ВИДЕО) БЛОКАДА НА АЕРОДРОМОТ: Поради масовните протести во Хонг Конг, откажани се сите летови

Објавено во: Свет 12 Август, 2019

Аеродромот во Хонг Конг ги откажа сите летови, заради тековните демонстрации.

Со исклучок на полетувачките летови за кои заврши проверката на билетите, летовите кои се во тек или што се приближуваат само до Хонг Конг, сите други се откажани до крајот на денот - се вели во соопштението на управата на аеродромот.

Во соопштението исто така се истакнува дека сообраќајот на аеродромските пристапи е многу тежок и дека сите места за паркирање се окупирани.

Демонстрациите во Хонг Конг започнаа на 9 јуни заради контроверзниот нацрт-закон со кој се дозволува криминалците да бидат изведени пред лицето на правдата во континентална Кина. Нацртот за кој станува збор беше суспендиран.Видео и Фото Твитер

Можеби ќе ве интересира

Премиерката на Данска: Апсурдна е идејата да се продаде Гренланд на САД

Премиерката на Данска: Апсурдна е идејата да се продаде Гренланд на САД

ОН: Бројот на бегалци во светот достигна рекордни 70 милиони луѓе

ОН: Бројот на бегалци во светот достигна рекордни 70 милиони луѓе

(ВИДЕО) Протестите во Хонг Конг продолжуваат веќе 11-та недела

(ВИДЕО) Протестите во Хонг Конг продолжуваат веќе 11-та недела

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

Иран произведе сопствен ракетен систем

Иран произведе сопствен ракетен систем

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд