18 Август, 2019
0.0170

(ВИДЕО) Браќа милионери дел од терористите на Шри Ланка

Објавено во: Свет 25 Април, 2019

Видео надзорот на  еден од хотелите кој беше нападнат од терористи самоубијци на Велигденскиот масакар во Шри Ланка излезе во јавноста, објавија европските медиуми.

На снимката се гледа како двајца браќа синови на милионер Јонус Ибрахим, трговец со зачини, влегуваат во хотелот со ранци на грбот и само неколку секунди потоа  во хотелот глетката станува страотна.

Браќата Ибрахим посетувале приватни училишта, биле модерни и не покажувале никаков сомнеж на екстремизам.

Со овој бомбашки напад браќата усмртиле 40 туристи кои во Шри Ланка биле на одмор, а меѓу загинатите имало и три деца.

Полицијата  неколку часа подоцна влегла во луксузниот дом на едниот од браќата, таму ја затекнале неговата бремена жена која се  разнела себеси и своите три деца, како и три полицајци.


Видео  CBS Evening News

Можеби ќе ве интересира

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

Иран произведе сопствен ракетен систем

Иран произведе сопствен ракетен систем

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто