19 Август, 2019
0.0204

(ВИДЕО) ЧУДО ГО СПАСИЛО БЕБЕТО: Брачна двојка од Скопје загина во страотна несреќа во Италија

Објавено во: Македонија 12 Јуни, 2019

Огромна трагедија на патиштата во Италија доживеа семејство по потекло од Скопје а со живеалиште во француски Лион.

Италијанските медиуми објавија дека бебето кое се наоѓало на задното седиште преживеало додека неговите родители починале.

Се пишува дека загинале Ебубекир Сулејмани и неговата сопруга а Егзона Максути, кои имале 24 години, a сообраќајна несреќа се случила во три часот по полноќ, на автопатот Пиаценза – Турин, во областа Павија, Италија, каде парот бил на летување

Тие загинале на лице место, а како причина за сообраќајката се наведува дека Сулејмани заспал зад воланот.

Бебето имало шест месеци.


Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

СКОПЈЕ: Еден пожар ставен под контрола, друг избувнал кај Сопиште

СКОПЈЕ: Еден пожар ставен под контрола, друг избувнал кај Сопиште

Димитров се огласи за случајот „Рекет“

Димитров се огласи за случајот „Рекет“

(ФОТО) Пожар над населбата Пинтија, гори мешана шума

(ФОТО) Пожар над населбата Пинтија, гори мешана шума

Шекеринска: Ова е наша година во која се заокружува најуспешната етапа од нашиот пат кон НАТО

Шекеринска: Ова е наша година во која се заокружува најуспешната етапа од нашиот пат кон НАТО

Се вози брзо и под дејство на алкохол: Над 200 возачи казнети синоќа во Скопје

Се вози брзо и под дејство на алкохол: Над 200 возачи казнети синоќа во Скопје

Ако одите на одмор или се враќате, еве колку се чека на ГП Богородица и Табановце

Ако одите на одмор или се враќате, еве колку се чека на ГП Богородица и Табановце

Јанушев тврди дека снимките за „Рекет“ не се од ВМРО ДПМНЕ

Јанушев тврди дека снимките за „Рекет“ не се од ВМРО ДПМНЕ