19 Јуни, 2019
0.0304

(ВИДЕО) ЧУДО ГО СПАСИЛО БЕБЕТО: Брачна двојка од Скопје загина во страотна несреќа во Италија

Објавено во: Македонија 12 Јуни, 2019

Огромна трагедија на патиштата во Италија доживеа семејство по потекло од Скопје а со живеалиште во француски Лион.

Италијанските медиуми објавија дека бебето кое се наоѓало на задното седиште преживеало додека неговите родители починале.

Се пишува дека загинале Ебубекир Сулејмани и неговата сопруга а Егзона Максути, кои имале 24 години, a сообраќајна несреќа се случила во три часот по полноќ, на автопатот Пиаценза – Турин, во областа Павија, Италија, каде парот бил на летување

Тие загинале на лице место, а како причина за сообраќајката се наведува дека Сулејмани заспал зад воланот.

Бебето имало шест месеци.


Можеби ќе ве интересира

Пожар го уништи основното училиште „Страшо Пинџур“ во Штип

Пожар го уништи основното училиште „Страшо Пинџур“ во Штип

САД: Охрабрени сме што ЕУ ќе донесе одлука за отворање на пристапни преговори за Северна Македонија

САД: Охрабрени сме што ЕУ ќе донесе одлука за отворање на пристапни преговори за Северна Македонија

АНКЕТА: За колку проценти му „бега“ ВМРО-ДПМНЕ на СДСМ?

АНКЕТА: За колку проценти му „бега“ ВМРО-ДПМНЕ на СДСМ?

Иванка Василевска: Со задоволство го прифаќам разрешувањето од Пендаровски, датум за милион години

Иванка Василевска: Со задоволство го прифаќам разрешувањето од Пендаровски, датум за милион години

За упис во скопска гимназија за 285 слободни места се јавиле 330 со сите петки

За упис во скопска гимназија за 285 слободни места се јавиле 330 со сите петки

Димитров: Во октомври ниту една земја-членка на ЕУ нема да има оправдување

Димитров: Во октомври ниту една земја-членка на ЕУ нема да има оправдување

Поранешен градоначалник на Велес ќе одговара за злоупотреба на службената положба

Поранешен градоначалник на Велес ќе одговара за злоупотреба на службената положба

Заев го демантира Милошоски: Прв пат слушам за тие седум земји

Заев го демантира Милошоски: Прв пат слушам за тие седум земји

Претседателот Пендаровски побара разрешување на Иванка Василевска

Претседателот Пендаровски побара разрешување на Иванка Василевска