30 Јуни, 2022
0.0189

(ВИДЕО) ДА И ДРЖИМЕ СРЕЌА: Јана испеа на Евровизија и откри мала тајна

Објавено во: Стил 11 Мај, 2017

Добивај вести на Viber

Македонската претставничка блесна трета по ред на евровизиската сцена.

И покрај тоа што песната се вика „Танцувај сам“ сепак Јана не танцуваше сама.

На најавниот видео спот кој се појавува пред настапот таа ја откри тајната дека е бремена.


Инаку пејачката е во врска со гитаристот од нејзиниот бенд „Оф битз“, скопјанецот Александар Филиповски.

Јана Бурчевска го заврши своето сега на ред е да ја видиме во финале па затоа да и „стискаме палци“.


Можеби ќе ве интересира

Што е подобро за разладување кога се јаки горештини - клима уред или вентилатор? - Експертите имаат интересен одговор

Што е подобро за разладување кога се јаки горештини - клима уред или вентилатор? - Експертите имаат интересен одговор

Мајка ми е жена на која би сакала да наликувам: Искрено со Каролина Гочева

Мајка ми е жена на која би сакала да наликувам: Искрено со Каролина Гочева