18 Февруари, 2020
0.0214

(ВИДЕО) Девојче кое има само 5 години преживеа неколку дена во шума

Објавено во: Свет 23 Август, 2019

Зарина Авгонова од Русија која има само 5 години, е спасена по поминати четири дена сама во шумата. Таа се изгубила додека берела печурки со нејзината баба.

Кучињата не можеле да ја намирисаат, но таа имала среќа затоа што спасувачите нашле нејзини траги.


Кога ја нашле, Зарина била исцрпена и дехидрирана.

„Нејзиниот глас беше толку слаб, па мислевме дека е птица“ – рекол волонтерот Алексеј Макаров.


Таа имала гребаници и модринки, а маицата и била мокра.

Зарина е пронајдена на околу километар и пол од нејзиното село. Од шумата со хеликоптер е пренесена во болница.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ВОЗЕЊЕ ВО ЛАС ВЕГАС: Ова е руски автомобил кој сообраќа без возач

(ВИДЕО) ВОЗЕЊЕ ВО ЛАС ВЕГАС: Ова е руски автомобил кој сообраќа без возач

ПОЧНАА ВЧЕРА, ЗАВРШУВААТ ВО САБОТА: Кина гради нова фабрика за заштитни маски поради коронавирусот

ПОЧНАА ВЧЕРА, ЗАВРШУВААТ ВО САБОТА: Кина гради нова фабрика за заштитни маски поради коронавирусот

КОГО НАЈМНОГУ НАПАЃА КОРОНАВИРУСОТ - старите и болните најризични

КОГО НАЈМНОГУ НАПАЃА КОРОНАВИРУСОТ - старите и болните најризични

ПОЧИНА ГЛАВНИОТ ЛЕКАР НА БОЛНИЦАТА ВО ВУХАН: Го усмрти коронавирусот

ПОЧИНА ГЛАВНИОТ ЛЕКАР НА БОЛНИЦАТА ВО ВУХАН: Го усмрти коронавирусот

(ФОТО) ПОЖАР ПРОГОЛТА ЗГРАДA: Илјадници луѓе спасуваа жива глава

(ФОТО) ПОЖАР ПРОГОЛТА ЗГРАДA: Илјадници луѓе спасуваа жива глава

НОВ ВИРУС: Се појави кај доматите

НОВ ВИРУС: Се појави кај доматите

ШОКАНТНО видео од британските улици по бурата „Денис“

ШОКАНТНО видео од британските улици по бурата „Денис“

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак