26 Јуни, 2019
0.0180

(ВИДЕО) Девојче на 12 години заработува милиони

Објавено во: Финансии 21 Мај, 2019

Натанана Санунрат има 12 години и работи како блогерка за убавина, а првото нејзино видео кое беше објавено на „YouTube“ го сними на само 4 години.

Ја следат над 292.000 корисници на споменатата видео платформа, а нејзините видео снимки имаат скоро 11 милиони прегледи. Овие бројки се гратис влезница за малата „јутјуберка“ за некои од најпрестижните модни настани на светот, како Лондонската недела на модата во 2018 година.

На својот 12-ти роденден си се почести со ново BMW 7, вредно над 150.000 евра. Таа е премлада за да има возачка дозвола,  и затоа  новиот автомобил ќе го возат нејзините родители.


Можеби ќе ве интересира

TОЈ Е ТРЕТ НАЈБОГАТ ВО СВЕТОТ: Кој е Французинот чие богатство вреди над 100 милијарди долари

TОЈ Е ТРЕТ НАЈБОГАТ ВО СВЕТОТ: Кој е Французинот чие богатство вреди над 100 милијарди долари

10 ГОДИНИ БИЛА НАСТАВНИЧКА, А ПОТОА ДАЛА ОТКАЗ: Сега само таа е „тешка“ 8 милијарди долари

10 ГОДИНИ БИЛА НАСТАВНИЧКА, А ПОТОА ДАЛА ОТКАЗ: Сега само таа е „тешка“ 8 милијарди долари

Пет македонски банки во Топ-100 во регионот

Пет македонски банки во Топ-100 во регионот

Ова се најдобрите хотели за 2019 година рангирани според TripAdvisor

Ова се најдобрите хотели за 2019 година рангирани според TripAdvisor

СЕ ПРЕСЕЛИЛЕ ВО ЧЕШКИ ГРАД: Сега заработуваат по 4 евра на час

СЕ ПРЕСЕЛИЛЕ ВО ЧЕШКИ ГРАД: Сега заработуваат по 4 евра на час