26 Октомври, 2020
0.0216

(ВИДЕО) Долари и евра пред Бислимовски за поскапувањето на струјата

Објавено во: Македонија 24 Септември, 2020

Граѓаните на Тетово синоќа во герила-акција оставија долари и евра на скалите пред телевизија Клан во моментот кога претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, Марко Бислимовски, си заминуваше од дебатата во студиото.

Потегот беше поради зголемувањето на цената на електричната енергија, која во меѓувреме поскапе за 7,5 проценти додека во земјата владее корона-кризата.

На телевизија Клан Македонија имаше дебата за зголемување на електричната енергија, а таму беше и членот на Иницијативниот совет за протестите против зголемувањето на цената на електричната енергија, Кренар Османи, и професорот Илјаз Илјази, пренесува Albanews24.

Османи за време на дебатата на Бислимоски му подари бубрези и две литри крв, укажувајќи на тоа дека народот нема пари, тоа им е се што им остана за давање.


Можеби ќе ве интересира

Шкариќ: Уставот не предвидува дека седниците се одржуваат во пленарната сала

Шкариќ: Уставот не предвидува дека седниците се одржуваат во пленарната сала

Рекордни 22 починати од Ковид-19 за еден ден во Македонија

Рекордни 22 починати од Ковид-19 за еден ден во Македонија

Европратеникот Ковачев: Наместо „бугарскиот окупатор“, да пишува „бугарска администрација“

Европратеникот Ковачев: Наместо „бугарскиот окупатор“, да пишува „бугарска администрација“

Наќе Чулев со повик до граѓаните да го поддржат протестот на полицискиот синдикат во вторник

Наќе Чулев со повик до граѓаните да го поддржат протестот на полицискиот синдикат во вторник

Главната кичевска црква ќе инсталира видео-надзор против крадци на пари

Главната кичевска црква ќе инсталира видео-надзор против крадци на пари

Алијана за Албанците и Алтернатива предлагаат анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести

Алијана за Албанците и Алтернатива предлагаат анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести

Три пациентки починаа на Инфективно во Штип

Три пациентки починаа на Инфективно во Штип

Заев: Секој со еден мандат во ЦО ќе може да биде претседател на СДСМ

Заев: Секој со еден мандат во ЦО ќе може да биде претседател на СДСМ

Погребан Амди Бајрам во присуство на 300 лица

Погребан Амди Бајрам во присуство на 300 лица