19 Февруари, 2019
0.3024
    ALK 8399.04    0.8%     GRNT 819.84    1.13%     KMB 5511.54    1.71%     MKSD 200    1.89%     MPOL 378.85    1.57%     MPT 51376.33    -0.05%     MTUR 5110.78    0.21%     OHB 6719.33    0.29%     RZUS 105    7.14%     SBT 2412.53    3.16%     STB 1252.62    0.27%     STIL 125.5    2.87%     TEL 314.49    1.23%     TKVS 5250    -0.09%     TNB 15495.99    1.28%     TTK 1380    0%     UNI 2239.38    0.87%     ZILU 251.3    2.15%

(ВИДЕО) Eрдоган доби скап подарок - еве што му подари емирот од Катар

Објавено во: Балкан 14 Септември, 2018

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган доби вреден подарок од катарскиот емир, шеикот Тамим бин Хамад ал-Тани. 

Тој на Ердоган му подари авион „боинг 747-8“, еден од најголемите и најскапи приватни авиони на светот.

Луксузниот авион, вреден скоро 367 милиони американски долари, слета на меѓународниот аеродром во Истанбул.

Авионот има капацитет за превоз на 94 лица, односно 76 патници и 18 члена на екипажот, а во него има разновидни и пространи кабини, првокласни седишта, сали за состаноци, па дури и болница.

Авионите „боинг 747-8“ претходно ги користеше приватна авиокомпанија кога превезуваше членови на кралското семејство и високи државни официјални лица.


Можеби ќе ве интересира

Маж се разнесе со бомба во Србија

Маж се разнесе со бомба во Србија

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

Словенците плаќаат ако им доведете работник

Словенците плаќаат ако им доведете работник