03 Јуни, 2020
0.0373

(ВИДЕО) Еве како Ердоган се штити од коронавирусот

Објавено во: Балкан 11 Март, 2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се појави денес во парламентот со специјален асистент, кој ги снима сите новинари и политичари околу лидерот, објавија светските медиуми. 

Целта на асистентот е да го заштити Ердоган од коронавирусот, чиј прв случај е потврден во Турција доцна синоќа. Апаратот со кој работи е термичка камера која ја проверува високата температура (еден од симптомите). 

„Ниту еден вирус не е посилен од нашите мерки“, рече Ердоган подоцна пред членовите на неговата владејачка Партија на правдата и развојот (АКП). 

Според неговите зборови, Турција презема соодветни мерки за справување со инфекцијата. 

Долго време, земјата беше место каде немаше случаи на коронавирус. 

Ердоган не се ракуваше со странските власти оваа недела. 


Можеби ќе ве интересира

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Италијанците сакаат на одмор во Грција, но Грците не ги примаат

Италијанците сакаат на одмор во Грција, но Грците не ги примаат

Цел Балкан од денеска се отвора, само во Македонија се размислува за враќање на рестрикциите

Цел Балкан од денеска се отвора, само во Македонија се размислува за враќање на рестрикциите

Црна Гора од денеска отвора граници, но Македонија e извадена од листата

Црна Гора од денеска отвора граници, но Македонија e извадена од листата