22 Април, 2019
0.0513

(ВИДЕО) ГИ ТРЕСЕ КРИЗА: На граница жените си ја продаваат косата

Објавено во: Свет 08 Февруари, 2019

Многу од мигрантите кои бегаат од Венецуела во торби и колички од супермаркети го носат целото свое богатство и минуваат преку железниот мост во надеж дека ќе најдат сместување и работа во Колумбија. Меѓу нив има и такви, кои се обидуваат да заработат уште на самата граница.

Жените од Венецуела за 10 долари си ја продаваат косата, а трговците ги потстрижуваат на самото место.

Миграциската служба на Колумбија објави денеска дека укинала одлука за еднодневен престој на 300 венецуелски политичари и нивни роднини кои го поддржуваат претседателот Николас Мадуро.

Лани повеќе од 4 милиони Венецуелци ја напиштија земјата и заминаа во државите од регионот. 


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Семејна трагедија: Најбогатиот Данец ги загуби трите деца во Шри Ланка

(ФОТО) Семејна трагедија: Најбогатиот Данец ги загуби трите деца во Шри Ланка

Бомбашки напади: „Крвавиот“ Велигден во Шри Ланка однесе 290 животи

Бомбашки напади: „Крвавиот“ Велигден во Шри Ланка однесе 290 животи

Од серија до реална фотелја: Комичарот Зеленски е нов претседател на Украина

Од серија до реална фотелја: Комичарот Зеленски е нов претседател на Украина

Има приведени лица за нападите во Шри Ланка

Има приведени лица за нападите во Шри Ланка

(ВИДЕО) Кој стои зад „крвавиот“ Велигден во Шри Ланка

(ВИДЕО) Кој стои зад „крвавиот“ Велигден во Шри Ланка

Овие земји се „магнет дестинација“ за богатите: каде емигрираат оние со милиони на сметка

Овие земји се „магнет дестинација“ за богатите: каде емигрираат оние со милиони на сметка

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Мртвите во Шри Ланка не може да се избројат, ужасни сцени на сите страни

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Мртвите во Шри Ланка не може да се избројат, ужасни сцени на сите страни

Гигантот Тесла ќе штеди: Отпушта четири директори

Гигантот Тесла ќе штеди: Отпушта четири директори

БАНКИТЕ ТРУПААТ ОД НЕГО: Цената на златото ќе достигне 1.400 долари до крајот на годината

БАНКИТЕ ТРУПААТ ОД НЕГО: Цената на златото ќе достигне 1.400 долари до крајот на годината