12 Јули, 2020
0.0326

(ВИДЕО) ГИ „УЛОВИЈА“ БЕЗБЕДНОСНИТЕ КАМЕРИ: Tри жени крадат цвеќе од фирма во Кичево

Објавено во: Македонија 28 Јуни, 2020

Жени се фатени како крадат цвеќе од двор на компанија во Кичево. 

Безбедносни камери снимиле како три жени го крадат цвеќето. 

Објавувачот на материјалите објаснува дека жените кои го украле цвеќето застанале да направат пауза. Додека една од жените го корне цвеќето, другите две чуваат стража. Откако ќе го откорнат цвеќето, поради тоа што им приоѓаат неколку лица, една од нив го остава во бетонската саксија, правејќи се дека ништо не се случува. Потоа цвеќето го ставаат во најлонска ќеса, а мажот кој ги превезува, се качува во автомобилот и тие заминуваат.

фото ФБ

Можеби ќе ве интересира

ПОВТОРНО МЛАДИ ЖРТВИ НА КОРОНАТА - починаа пациенти на 42 и 46 години, 136 новозаразени

ПОВТОРНО МЛАДИ ЖРТВИ НА КОРОНАТА - починаа пациенти на 42 и 46 години, 136 новозаразени

И СТУДЕНТИ ОД ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ СЕ ЖАЛАТ ЗА КАРТИЧКИТЕ - еден месец немаме одговор

И СТУДЕНТИ ОД ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ СЕ ЖАЛАТ ЗА КАРТИЧКИТЕ - еден месец немаме одговор

УШТЕ ЕДНА БОМБА ЗА ЗАЕВ: Се зборува за шест милиони евра и адвокатот Димишков

УШТЕ ЕДНА БОМБА ЗА ЗАЕВ: Се зборува за шест милиони евра и адвокатот Димишков

СЕ РАЗГАЛУВА ДУШАТА: Погледнете ги овие прекрасни сончогледи

СЕ РАЗГАЛУВА ДУШАТА: Погледнете ги овие прекрасни сончогледи

ГДУ: На 15 јули да испратиме порака во името на Граѓанинот против Мафијата

ГДУ: На 15 јули да испратиме порака во името на Граѓанинот против Мафијата

СМИРЕН РАБОТНИК НА НИВАТА БОЖЈА - Отец Партениј хиротонисан за нов епископ на МПЦ-ОА

СМИРЕН РАБОТНИК НА НИВАТА БОЖЈА - Отец Партениј хиротонисан за нов епископ на МПЦ-ОА

НЕДЕЛЕН ФАКТОР: Рециклирана 2016-та, Груевизмот уште цвета?

НЕДЕЛЕН ФАКТОР: Рециклирана 2016-та, Груевизмот уште цвета?

НОВИ СНИМКИ: Мицкоски разговара за Законот за ЈО со осуммината исклучени пратеници од ВМРО

НОВИ СНИМКИ: Мицкоски разговара за Законот за ЈО со осуммината исклучени пратеници од ВМРО

МВР УШТЕ НЕ ГО НАЈДЕ ПАНЧЕВСКИ - и денеска нема трага од екс претседателот на Кривичен суд

МВР УШТЕ НЕ ГО НАЈДЕ ПАНЧЕВСКИ - и денеска нема трага од екс претседателот на Кривичен суд