25 Март, 2018
0.0661

(ВИДЕО) ГОРИ КАЛИФОРНИЈА: Едно лице загина

Објавено во: Свет 05 Декември, 2017

Во околината на калифорнискиот град Санта Паула изби пожар кој се шири со голема брзина, поради што се евакуирани 500 станбени објекти и институции. 

Меѓу евакуираните лица се и скоро 400 ученици од локалниот колеџ. Едно лице загина. 

Пожарот зафатил површина од 5.000 хектари, а огнената стихија тешко се контролира поради силните ветрови кои се движат со 115 километри на час. 

Причината за појава на пожарот засега не е позната.


Можеби ќе ве интересира

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Видео: Марс или руски Сочи?

Видео: Марс или руски Сочи?

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа