24 Јуни, 2018
0.3509
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

(ВИДЕО) ГРАБЕЖ КАКО НА ФИЛМ: Ископале тунел под банката и украле 250 000 долари и злато

Објавено во: Свет 15 Ноември, 2017

Ограбувачи во Индија од една банка во Мумбаи, користејќи подземен тунел, украле околу 250 000 долари и злато.

Тие ископале тунел под  "Bank of Baroda" и така влегле во собата со сефови откаде што ги однеле парите и накитот.

Како што соопштила полицијата, ограбувачите ископале  тунел долг 12 и широк еден метар.


Грабежот, за кој се претпоставува дека е изведен во текот на викендот, го пријавиле вработените во банката кои во понеделник дошле на работа.

Полициски извори наведуваат дека крадците пред шест месеци изнајмиле продавница во близина на банката, како би го извеле грабежот.

Ограбувачите два месеци го копале тунелот, а ископаната земја ја треселе на празна површина во близина на продавницата.


Можеби ќе ве интересира

Шверцувале марихуана и кокаин во реплики на трофејот од Светското првенство во фудбал

Шверцувале марихуана и кокаин во реплики на трофејот од Светското првенство во фудбал

ИМААТ ДОБРА ПРИЧИНА: Исклучија интернет во цела земја

ИМААТ ДОБРА ПРИЧИНА: Исклучија интернет во цела земја

Мајк Помпео работи на последната пречка Македонија да добие датум за преговори

Мајк Помпео работи на последната пречка Македонија да добие датум за преговори

Голем анти-Брегзит протест во Лондон

Голем анти-Брегзит протест во Лондон

Саудиска Арабија ќе се одвои физички од Катар

Саудиска Арабија ќе се одвои физички од Катар

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Паѓаше дожд од драгоцени камења

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Паѓаше дожд од драгоцени камења

Сериозен процент Германци сакаат Меркел да поднесе оставка

Сериозен процент Германци сакаат Меркел да поднесе оставка

Стебла канабис најдени во парламент

Стебла канабис најдени во парламент

Невреме уби заменик градоначалник

Невреме уби заменик градоначалник