18 Ноември, 2019
0.0164

(ВИДЕО) Град со големина на јајце оштети автомобили во Мостар

Објавено во: Балкан 20 Јуни, 2019

Невреме со обилни врнежи на град и дожд, погоди денеска делови од Херцеговина.

Бурата најмногу ги погоди деловите на Доња Јабланица и Грабовица кај Мостар.

При невремето оштетени се неколку автомобили.

На сообраќајниците има големи количини вода, а жителите на социјалните мрежи објавуваат фотографии од градот кој паѓал и бил со големина на јајце.


Можеби ќе ве интересира

Развиорил албанско знаме во Бар, Црна Гора го протера

Развиорил албанско знаме во Бар, Црна Гора го протера

Бебе почина во прифатниот центар за бегалци и мигранти на Лезбос

Бебе почина во прифатниот центар за бегалци и мигранти на Лезбос

Во соседна земја 34.000 пензионери секој ден одат на работа

Во соседна земја 34.000 пензионери секој ден одат на работа

Вучиќ бил во животна опасност

Вучиќ бил во животна опасност

(ВИДЕО) РЕКОРД: Во Хрватска регистриран бран со височина од 11 метри

(ВИДЕО) РЕКОРД: Во Хрватска регистриран бран со височина од 11 метри

(ВИДЕО) Мигрант фатен во обид за кражба, се обиде да одземе пиштол од полицаец

(ВИДЕО) Мигрант фатен во обид за кражба, се обиде да одземе пиштол од полицаец

Вучиќ: Oд понеделник ќе бидам во полн работен погон

Вучиќ: Oд понеделник ќе бидам во полн работен погон

Вучиќ е во стабилна состојба

Вучиќ е во стабилна состојба

(ВИДЕО+ФОТО) Невреме во Хрватска, на сила е црвен метео аларм

(ВИДЕО+ФОТО) Невреме во Хрватска, на сила е црвен метео аларм