22 Септември, 2020
0.0218

(ВИДЕО) Граѓани ја исвиркаа владината делегација во Крушево и ги нарекоа предавници

Објавено во: Македонија 02 Август, 2020

Во Крушево денеска група граѓани ја исвирка владиата делегацијата. 

Се пееше „Едно име имаме“, се извикуваше „Никогаш северна, само Македонија“. 

„Ова е место за херои, не за предавници“, извикуваа присутните граѓани. 

Во Крушево беа присутни вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.

На Мечкин камен се обрати потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски, кој го заменува спикерот Талат Џафери кој беше на Инфективна клиника поради симптоми на Ковид-19. 

Мисовски изјави дека сме исправени пред опасноста Ковид -19, кој е тежок предизвик за здравствениот систем. 

Вели дека од сето ова ќе излеземе со повеќе искуство, и со вредност, а тоа е солидарноста. 

Видеото може да го погледнете  ТУКА.

Можеби ќе ве интересира

Ковид беснее на истокот од Македонија: 554 активни во помалите градови, со температура чекаат да бидат тестирани

Ковид беснее на истокот од Македонија: 554 активни во помалите градови, со температура чекаат да бидат тестирани

СЕДУМ МИЛИОНИ ЕВРА НЕМАЛО, АМА ИМАЛО 700 ИЛЈАДИ - еве колку тежеле најголемите влогови во пропаднатата Еуростандард банка

СЕДУМ МИЛИОНИ ЕВРА НЕМАЛО, АМА ИМАЛО 700 ИЛЈАДИ - еве колку тежеле најголемите влогови во пропаднатата Еуростандард банка

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот