15 Август, 2018
0.3465

(ВИДЕО) Happy Birthday, и торта: Изненадување за Борисов од претседателот на Израел

Објавено во: Балкан 13 Јуни, 2018

Со Happy Birthday и торта беше изненаден бугарскиот премиер Бојко Борисов за неговиот роденден од претседателот на Израел Реувен Ривлин. 

Двајцата разговарале при посетата на Борисов во Ерусалим. Денес бугарскиот премиер полни 59 години.

По формалниот поздравнички говор, претседателот на Израел ја пеел славната роденденска песна, а во салата беше донесена торта. Тогаш Борисов ја дувнал свеќата.


Можеби ќе ве интересира

ЕРДОГАН ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА АМЕРИКАНЦИТЕ: Ќе го бојкотираме Ајфон

ЕРДОГАН ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА АМЕРИКАНЦИТЕ: Ќе го бојкотираме Ајфон

Русија ќе поддржи отцепување на Република Српска?

Русија ќе поддржи отцепување на Република Српска?

И ЕРДОГАН МУ ЗАДАВА УДАР НА ТРАМП: Што ќе бојкотира Турција од САД и како ќе се спасува лирата?

И ЕРДОГАН МУ ЗАДАВА УДАР НА ТРАМП: Што ќе бојкотира Турција од САД и како ќе се спасува лирата?

Заев: Градиме пријателство со Бугарија, не треба да заборавиме кој ни помага

Заев: Градиме пријателство со Бугарија, не треба да заборавиме кој ни помага

За Каракачанов македонската нација е формирана во 30-тите години на минатиот век

За Каракачанов македонската нација е формирана во 30-тите години на минатиот век

РУСИТЕ СО ПОДДРШКА ЗА СРБИТЕ: Какво решение за Косово ќе прифатат?

РУСИТЕ СО ПОДДРШКА ЗА СРБИТЕ: Какво решение за Косово ќе прифатат?

НЕМАЛО ЛЕКАР ВО БРЗАТА ПОМОШ: Момче починало на улица

НЕМАЛО ЛЕКАР ВО БРЗАТА ПОМОШ: Момче починало на улица

ДАЛИ ТУРЦИЈА Е ПРЕД ЕКОНОМСКИ КОЛАПС: Што очекува Ердоган во однос на лирата

ДАЛИ ТУРЦИЈА Е ПРЕД ЕКОНОМСКИ КОЛАПС: Што очекува Ердоган во однос на лирата

ИТНИ МЕРКИ ЗА СПАС: Падот продолжува, што презема Турција за урнатата лира?

ИТНИ МЕРКИ ЗА СПАС: Падот продолжува, што презема Турција за урнатата лира?