19 Јуни, 2019
0.0250

(ВИДЕО) Хеликоптерска несреќа во Менхетен: Има и загинати

Објавено во: Свет 11 Јуни, 2019

Хеликоптер се заби во зграда во Менхетен, Њујорк, објавија медиумите од регионот.

Тој се забил во 54 кат од зградата, на Седмата авенија во обид да се качи на пкривот од зградата. Во несреќата животот го изгубил пилотот.

Гувернерот Ендрју Куомо изјави дека ситуацијата е под конторла, пожарот што избувнал веднаш по несреќата е изгаснат и се евакуирани сите станари.

Според неофицијални информации најверојатно причина за несреќата е дождливото време.


Видео и Фото Твитер


Можеби ќе ве интересира

Од каде Северна Кореја ќе обезбеди храна?

Од каде Северна Кореја ќе обезбеди храна?

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Мишел Платини спроведен во притвор

Мишел Платини спроведен во притвор

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме