20 Август, 2019
0.0179

(ВИДЕО) Хеликоптерска несреќа во Менхетен: Има и загинати

Објавено во: Свет 11 Јуни, 2019

Хеликоптер се заби во зграда во Менхетен, Њујорк, објавија медиумите од регионот.

Тој се забил во 54 кат од зградата, на Седмата авенија во обид да се качи на пкривот од зградата. Во несреќата животот го изгубил пилотот.

Гувернерот Ендрју Куомо изјави дека ситуацијата е под конторла, пожарот што избувнал веднаш по несреќата е изгаснат и се евакуирани сите станари.

Според неофицијални информации најверојатно причина за несреќата е дождливото време.


Видео и Фото Твитер


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Пловеле со кајакот, а потоа пукнал огромен глечер: Авантурата на двајца кајакари се претворила во катастрофа

(ВИДЕО) Пловеле со кајакот, а потоа пукнал огромен глечер: Авантурата на двајца кајакари се претворила во катастрофа

За што разговараа Путин и Макрон?

За што разговараа Путин и Макрон?

(ВИДЕО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Повредени се неколку луѓе

(ВИДЕО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Повредени се неколку луѓе

Кон која соседна земја плови ослободениот ирански танкер?

Кон која соседна земја плови ослободениот ирански танкер?

(ВИДЕО) Сириското воено воздухопловство бомбардираше турски воен конвој

(ВИДЕО) Сириското воено воздухопловство бомбардираше турски воен конвој

(ВИДЕО) ГОРИ НА КАНАРСКИТЕ ОСТРОВИ: Илјадници луѓе ги напуштија своите домови

(ВИДЕО) ГОРИ НА КАНАРСКИТЕ ОСТРОВИ: Илјадници луѓе ги напуштија своите домови

(ВИДЕО) ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН: Огнена топка го проби небото над Медитеранот!

(ВИДЕО) ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН: Огнена топка го проби небото над Медитеранот!

Скриено богатство на Сибир: Каде Русија вложува 384 милиони долари?

Скриено богатство на Сибир: Каде Русија вложува 384 милиони долари?

Премиерката на Данска: Апсурдна е идејата да се продаде Гренланд на САД

Премиерката на Данска: Апсурдна е идејата да се продаде Гренланд на САД