19 Јуни, 2019
0.0326

(ВИДЕО) ХЕЛИКОПТЕРИ НА ПОМОШ: Хорорна експлозија во Париз со четири жртви

Објавено во: Свет 12 Јануари, 2019

Четири лица загинале денеска во експлозија на гас во Париз, пренесуваат светските агенции.

Претходно е објавено дека се повредени 36 лица, од кои 12 се во критична состојба. Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастане рекол за Ројтерс дека состојбата сега е под контрола.

Експлозијата се случила во една пекара а се верува дека ја предизвикало течењето на гас. По експлозијата следел и пожар а била толку силна што ја разнела пекарата но и стакла на објектите и зградите оддалечени стотици метри.

Близу местото на експлозијата слетале и два хеликоптери за да помогнат во евакуација на загрозените. На гранцуските ТВ станици се емитувани снимки од возила на итната помош и други служби кои стигнале на лице место, а полицијата ги советувала граѓаните да го избегнуваат тој дел од градот.


Foto: EPAМожеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Мишел Платини спроведен во притвор

Мишел Платини спроведен во притвор

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја