18 Август, 2019
0.0228

(ВИДЕО) ХОРОР ВО АКАПУЛКО: Убиени гости во бар во местото каде уживаше холивудскиот џет-сет

Објавено во: Свет 22 Јули, 2019

Низа насилни инциденти го потресоа познатиот мексички град Акапулко .

Светските медиуми пренесуваат дека се убиени четири мажи и повредени уште седуммина во популарен бар во некогашното гламурозно одморалиште на бреговите на Тихиот океан.

Обвинителството на државата Гереро соопштило дека жртвите се жители на Акапулко и дека еден од осомничените е уапсен.

На лице место на злосторството форензичарите нашле 21 чаура. 

Се наведува и дека пукањето се случило во локалот Мистер бар, кој се наоѓа на таканречената златна зона, на една од широките градски авении, преку патот на луксузните хотели на брегот, пренесе АП.

Веќе неколку дена порано во Акапулко се подигнати безбедносните мерки на старт на туристичката сезона а бидејќи се бележи раст на насилствата и убиствата, бројот на туристи во местото кое некогаш беше популарно меѓу припадниците на холувудскиот џет сет е во пад.


Фото: Принтскрин Јутјуб

Можеби ќе ве интересира

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

Иран произведе сопствен ракетен систем

Иран произведе сопствен ракетен систем

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

Нови жртви и опасност од разгорување на војна

Нови жртви и опасност од разгорување на војна

РЕКОРД: Светот го преживеа најтоплиот јули

РЕКОРД: Светот го преживеа најтоплиот јули