22 Април, 2019
0.0242

(ВИДЕО) Хрватски пензионер објасни кој е најдобар лек против грип, од неговата порака за пензионери ќе се смеете цел ден

Објавено во: Балкан 20 Јануари, 2019

Додека Хрватска се бори со грип од кој во последните две недели починале девет лица, еден пензионер од Загреб стана ѕвезда на Интернет кога објасни како треба да се бориме против грипот.

Тој за проблемите во здравството не ја обвинил државата, туку пензионерите.

-За 82 години никогаш не сум бил болен и никогаш не сум бил на лекар. Срам ми е, пензионерите го уништија здравството. Ме боли рака, ме боли нога, се ме боли...Вежбај ....кратко рекол господинот од Загреб.


Тоа насмеало многумина кои ја погледнаа снимката, а со оглед на тоа дека тој навистина изгледа добро и витално за своите години, можеби некој и ќе го послуша неговиот совет и ќе почне да вежба.


Можеби ќе ве интересира

СРБИТЕ НАЈДОА РЕШЕНИЕ: Еве како ќе се спасуваат од километарските колони на границите

СРБИТЕ НАЈДОА РЕШЕНИЕ: Еве како ќе се спасуваат од километарските колони на границите

Инвестиција „тешка“ 450 милиони евра: Што ќе градат Србија и РС на Дрина

Инвестиција „тешка“ 450 милиони евра: Што ќе градат Србија и РС на Дрина

Мира Марковиќ погребана: Еве каде ќе почива сопругата на Милошевиќ

Мира Марковиќ погребана: Еве каде ќе почива сопругата на Милошевиќ

Авионска несреќа во Бугарија со жртви

Авионска несреќа во Бугарија со жртви

(ФОТО) Зорица Брунцлик на погребот на Мира Милошевиќ

(ФОТО) Зорица Брунцлик на погребот на Мира Милошевиќ

Александар Шешељ побара Србија да го признае Крим како дел од Русија

Александар Шешељ побара Србија да го признае Крим како дел од Русија

Вучиќ од „големиот митинг“: Србите најмногу војуваа од сите во 20 век

Вучиќ од „големиот митинг“: Србите најмногу војуваа од сите во 20 век

(ВИДЕО) „ПАДНАА“ МАФИЈАШИ: Разбиена „ало“ шемата за измама во Бугарија

(ВИДЕО) „ПАДНАА“ МАФИЈАШИ: Разбиена „ало“ шемата за измама во Бугарија

(ВИДЕО) Остров на Јадранот ќе стане нова луксузна оаза: Каде ќе никне град за 10 000 луѓе

(ВИДЕО) Остров на Јадранот ќе стане нова луксузна оаза: Каде ќе никне град за 10 000 луѓе