05 Февруари, 2023
0.0281

Хвар побеле од град - има наноси и до 20 сантиметри

Објавено во: Балкан 07 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Силно невреме имаше во Далмација, а Хвар побеле од град.

Невремето остави наноси од мраз и до 20 сантиметри. Оваа појава не е невообичаена затоа што целиот Јадран е под влијание на циклони веќе неколку дена. Наврнаа и до 150 литри на метар квадратен. Пожарникарите добија многу повици, главно за испумпување на водата од просториите на приземјето, но без значителна штета. Кај Сплит вчера имаше силно невреме.  Се очекува циклон да ја погоди Македонија викендов. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Копаоник е отсечен, а отворањето на најдолгата стаза е одложено

(ВИДЕО) Копаоник е отсечен, а отворањето на најдолгата стаза е одложено

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ ЗАГЛАВЕНИ ВО СНЕГ: Невреме ја зафати Грција

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ ЗАГЛАВЕНИ ВО СНЕГ: Невреме ја зафати Грција

НОВ ИНЦИДЕНТ ВО КОСОВО: Пукање од возило во движење

НОВ ИНЦИДЕНТ ВО КОСОВО: Пукање од возило во движење

Силно невреме однесе жртва во Хрватска

Силно невреме однесе жртва во Хрватска

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА: Без струја се 25.000 луѓе

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА: Без струја се 25.000 луѓе

ПРИШТИНА ЈА ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕЈТИН ОД СРБИЈА: Нареди итно повлекување од рафтовите

ПРИШТИНА ЈА ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕЈТИН ОД СРБИЈА: Нареди итно повлекување од рафтовите

Сијарто до Америка: Никој oд надвор не може да ни каже како да живееме

Сијарто до Америка: Никој oд надвор не може да ни каже како да живееме

Вучиќ потврди дека Албанци изболе млад Србин во Витина

Вучиќ потврди дека Албанци изболе млад Србин во Витина

Вучиќ: Геополитичките околности за нас се полоши отколку што беа во изминатите десет или 15 години

Вучиќ: Геополитичките околности за нас се полоши отколку што беа во изминатите десет или 15 години